Rząd vs. Wirus: 1:0

Rząd Micheála Martina, nie ma dobrej prasy, już nawet pośród tych przedstawicieli mediów, którzy do tej pory, przychylnie patrzyli w jego kierunku.

Gabinet popełnił do tej pory wiele błędów, a i w pewnym momencie zaczął posługiwać się narracją, która przyczyniła się do podniesienia poziomu strachu u niektórych mieszkańców wyspy, ale ukoronowaniem tego jest choroba ministra zdrowia i w konsekwencji, ograniczenie działalności tej nieudolnej grupy polityków.

Wczoraj wieczorem, nie było wiadomo jeszcze, czy minister zdrowia Stephen Donnelly zakaził się koronawirusem, ale o ile zostałoby to potwierdzone, trzeba by sprawdzić, co doprowadziło do tej sytuacji, bo skoro chce się kontrolować mieszkańców wyspy, trzeba też ustalić, co robił minister, że „złapał” wirusa. Czy załamał zasady, jakimi każe kierować się w czasie, kiedy te obowiązywały, a i z kim się kontaktował, by i te osoby odizolować.

Tu możemy mieć pewnego rodzaju ciekawostkę, bo mister Donnelly, a nie potrzebujemy do tego aplikacji śledzącej w telefonie, bo z całą pewnością stały, i to ponad piętnastominutowy kontakt, miał ze swoimi koleżankami i kolegami z rządu, a i urzędnikami w wielu departamentach. Będąc w zgodzie z postanowieniami rządu Republiki Irlandii, każda osoba, która miała kontakt, lub potencjalny kontakt z ministrem, powinna zostać poddana badaniu, a przed uzyskaniem wyniku, przebywać w izolacji.

Idąc tym tropem, a poczynając od premiera, a kończąc na wiceministrach i urzędnikach resortów, Ci, powinni siedzieć w domach, właśnie z nich pracować, bo to zalecają przepisy i z domowych pieleszy, niestety nadal rządzić krajem.

Tak się stało i ministrom oraz ich zastępcom nakazano wczoraj, pozostanie w domach, a i zarządzono ograniczenie kontaktów do osób z gospodarstwa domowego, ale jest jeszcze jedna ciekawostka w tej sprawie, więc samo badanie. Jak się okazuje, minister Stephen Donnelly, ma już wynik badania w kierunku koronawirusa, a otrzymał go minionej nocy. Tak, tak, minister nie czekał dwa lub trzy dni, by HSE przesłało mu SMS-a, a w tym informacji, iż jest wolny od wirusa, więc teoretycznie, rząd może wrócić do pracy, chociaż z ograniczeniami.

Na marginesie, Panu ministrowi, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Bogdan Feręc

Źr. gł.: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Kiedy Dublin doczeka