Rząd skróci godziny sprzedaży alkoholu?

Wicepremier Leo Varadkar zapowiedział dzisiaj, że gabinet, przyjrzy się możliwości skrócenia czasu sprzedaży alkoholu.

Poważnie rozważa się obecnie możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po określonej godzinie, mówił Varadkar, ale zmienić się może też prawo dopuszczające w niektórych przypadkach możliwość spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jednocześnie w tej sprawie zamierza się nadać Gardzie odpowiednie kompetencje, by policjanci, mogli skutecznie egzekwować przepisy.

Leo Varadkar wyjaśnił też pewną nieścisłość, ponieważ zauważono, że część nowych propozycji, może uderzyć w sprzedaż piwa na wynos, a skoro można kupować jedzenie z dostawą, to dlaczego miałby istnieć zakaz zamówienia piwa, do domu? Wicepremier powiedział, że taki zakaz, trudno byłoby wprowadzić i mógłby stanąć w sprzeczności z niektórymi zapisami prawnymi, więc rząd zdecydowanie powiedział, że nie jest i nie będzie to nielegalne, czyli do zamówionego hamburgera lub pizzy, będzie można zamówić również butelkę piwa, czy wina.

Niezależnie od tego, mówił dalej Varadkar, gabinet rozważa możliwość wprowadzenia innych, dodatkowych ograniczeń w kwestii sprzedaży alkoholi w sklepach, a i spożywania go na otwartej przestrzeni.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Tysiące dzieci nie
USA: Mike Pence ogł
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian