Rząd rozważa wprowadzenie testów lotniskowych

Gabinet Leo Varadkara zastanawia się, jak zwiększyć w krótkim okresie ruch turystyczny na wyspie, a i pojawiły się propozycje, które będą swoistym zabezpieczeniem dla Irlandii.

Zamiast 14-dniowej kwarantanny, bo z tą nadal jest pewien problem, gdyż pojawiły się głosy, iż powinna być absolutnie obowiązkowa, wprowadzić należy szybkie testy w kierunku Covid-19, co pozwoli na właściwie natychmiastowe wykrycie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Badaniu miałby poddany być każdy podróży, jaki pojawiać się będzie na wyspie, a badania prowadzone będą na lotnisku.

Takie rozwiązanie zaproponował do szerszego omówienia wiceminister turystyki Brendan Griffin, który dodał, że urzędnicy Ministerstwa Transportu, Turystyki i Sportu, sprawdzają takie rozwiązania, bo w niektórych krajach już działają i przynoszą bardzo dobre efekty. Tak dzieje się już teraz np. w Austrii oraz Grecji i tam właśnie irlandzki resort turystyki szuka informacji w zakresie testowania podróżnych.

Wg wiceministra Griffina, więcej informacji w tej sprawie pojawi się w połowie przyszłego tygodnia i wtedy będzie można przedstawić gabinetowi propozycję, która zniweluje potrzebę wprowadzania 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny.

Dodatkowo szybkie koronawirusowe testy mogłyby zostać wprowadzone również w innych przypadkach, więc wszędzie tam, gdzie zakazić mogła się większa grupa osób. Minister Griffin jest przekonany, iż będzie to doskonałe rozwiązanie i będzie je rekomendował gabinetowi.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Transport, Tourism and Sport

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish