Rząd przestanie wspierać biznes

Premier Micheál Martin powiedział, kiedy rząd, przestanie wspomagać irlandzki biznes, a może się to stać, kiedy wirus, będzie pod pełną kontrolą.

Jak stwierdził szef gabinetu, obecnie można korzystać z wielu form wsparcia dla biznesu, ale te programy stopniowo będą się kończyć. Wg Martina, „odejście od rozległego spektrum pomocy” dla przedsiębiorstw będzie możliwe, gdy Covid-19, znajdzie się pod kontrolą i będzie można powiedzieć, że sytuacja w kraju została ustabilizowana.

Premier Martin wypowiedział te słowa na walnym zgromadzeniu Dublińskiej Izby Handlowej, ale dodał również, że nie zakończą się całkowicie programy wspierające przedsiębiorców. Micheál Martin podkreślił, co jest zgodne z zapowiedziami, iż pomoc stanie się bardziej ukierunkowana i trafiać będzie do działów, które ważne są z punktu widzenia gospodarczego lub ucierpiały na pandemii najbardziej.

Przemawiając do liderów biznesu Dublińskiej Izby Handlowej, powiedział, że rząd przejdzie do „bardziej ukierunkowanych interwencji” w sektorach, które pozostają pod ograniczeniami. Szef rządu jest przekonany, że takie działania, będą pojawiać się już niebawem a jego gabinet, pracuje obecnie nad zmianą priorytetów i wspierać ma ożywienie oraz zaproponuje współpracę inwestycyjną.

Taoiseach poinformował zebranych, że rząd pracuje też nad „przyspieszeniem dystrybucji szczepionek”, ale dodał, że wciąż problemem są dostawy, bo ilości są niższe od oczekiwanych.

Bogdan Feręc Źr: Pa Media

Polska-IE: Udostępnij
Poseł apeluje do rz
LOT ROZPOCZYNA PRZEB
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian