Rząd powinien zniechęcać do świątecznych przyjazdów na wyspę

Wg eksperta ds. zdrowia publicznego, „rząd powinien odradzać przyjazd na wyspę w okresie świąt Bożego Narodzenia”.

Porada eksperta pojawia się w chwili, kiedy Unia Europejska wprowadziła paneuropejski plan sygnalizacji koronawirusowych zagrożeń, co miało usprawnić komunikację międzynarodową, a jednocześnie uwolnić tysiące potencjalnych podróżnych, o ile zamieszkują lub udają się do strefy zielonej, czyli wolnych podróży.

Specjalista ds. systemów opieki zdrowotnej na Uniwersytecie w Dublinie profesor Anthony Staines stwierdził, że rząd i ministrowie, powinni odradzać ludziom powrót na wyspę z zagranicy, w te święta, i najlepiej, aby podróżni poczekali, aż kraj przejdzie przynajmniej do drugiego poziomu ograniczeń, co na stałe, może mieć miejsce latem przyszłego roku.

Profesor Anthony Staines:

– Doświadczenia innych krajów mówią nam, że ludzie przyjdą tu z wirusem i będą go rozprzestrzeniać. W ten sposób wirus rozprzestrzenił się pierwotnie w Irlandii i nie ma powodu, dla którego miałby się to nie powtórzyć, gdyby ludzie przyjechali do domu na Święta Bożego Narodzenia.

Wczoraj Departament Zdrowia poinformował, iż w Irlandii, odnotowano 378 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co daje ogólną liczbę zakażonych na poziomie 67 903 osób. Jedna osoba zmarła i śmierć, wiązana jest z Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia zgodzi się
Deszcz Leonidów
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian