Rząd opóźni otwarcie kraju?

Szef gabinetu Micheál Martin przyznał, że wzrost przypadków zachorowań na wariant Delta, może przyczynić się do opóźnienia otwarcia kraju.

Obecnie nie ma już wątpliwości, jaką ścieżką podążać będzie rząd, o ile ilość przypadków zakażeń wariantem Delta, zacznie w kraju rosnąć, a dał temu wyraz podczas konferencji prasowej, na której podkreślił, że jego rząd, kierował się i będzie się kierował zaleceniami Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego.

Micheál Martin powiedział również, iż obecnie rozważana jest możliwość, aby podróżować do innych państw, mogły osoby w pełni zaszczepione, jednak ta decyzja zostanie dopiero podjęta, chociaż omawiany jest taki właśnie scenariusz.

Deklaracje te padły na wczorajszej wieczornej konferencji prasowej, gdzie liderzy ugrupowań informowali o stanie kraju, a jednoczenie zaznaczyli, że otwarcie Irlandii, planowane na 5 i 19 lipca, może zostać przesunięte o kilka do kilkunastu dni.

Oznacza to, że restauracje i puby, mogą poczekać nieco dłużej, aby miały prawo przyjmowanie gości wewnątrz swoich lokali, a i takiego samego przesunięcia w czasie mogą doczekać się imprezy okolicznościowe oraz rozrywkowe.

Rząd jest zdania, że powinien iść za radą Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, więc w odpowiedni sposób wdrażać plan uruchamiania gospodarki, ale dostosowując go do warunków zdrowotnych panujących w Irlandii. Tym samym premier zakończył okres spekulacji i przepychanek słownych i teraz wiemy, która z opcji przeważyła.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
„Jaka piękna kata
Mieszkańcy Athlone
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian