Rząd omówi dzisiaj pakiety stymulacyjne

W godzinach popołudniowych na Zamku w Dublinie rozpocznie się posiedzenie gabinetu Micheála Martina, a na tym omówione zostaną kwestie odbudowy gospodarki po pandemii.

Spotkanie ministrów wszystkich resortów ma związek z zapowiedziami, iż irlandzki rząd planuje jeszcze w tym miesiącu uruchomić pakiety pomocowe dla tutejszych przedsiębiorców, a te mają być odpowiedzią na problemy biznesmenów z wyspy. Rząd poprzez wprowadzenie pakietów stymulacyjnych chce również ratować miejsca pracy, a jednocześnie zabezpieczyć kraj przed nadchodzącym brexitem.

Na Zamku omówiona zostanie również kwestia covidowych gwarancji kredytowych dla małych i średnich firm, co pomoże w uzyskaniu dostępu do tanich kredytów, a gwarantem będzie irlandzki rząd. Pakiety ogłoszone zostaną w przyszłym tygodniu.

W zakresie spraw brexitiwych omówione zostaną również kwestie budżetu unijnego na kolejne 7 lat, a to zagadnienie poruszone zostanie na forum Rady Unii Europejskiej już w przyszłym tygodniu.

W tym tygodniu odbędzie się także posiedzenie rządu związane z podróżami zagranicznymi, gdzie ministrowie przestawią swoje opinie, na temat tzw. zielonej listy i krajów, z których po powrocie, nie będzie wymagana dwutygodniowa kwarantanna. Lista powinna pojawić się już w następny poniedziałek, co zapowiedział premier Micheál Martin.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Kosztowna jazda bez
Irlandzkie biura pod
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish