Rząd nie spodziewa się wakacji poza Irlandią

W najnowszych informacjach płynących z kręgów rządowych, nie ma informacji, aby ten przygotowywał się do udzielenia zgody na wakacje poza Irlandią.

Wiele mówiło się ostatnio o programie szczepień, który w kwietniu ma zostać przyspieszony, a na dużą skalę kontynuowany w maju oraz czerwcu. Opóźnienia są jednak duże, więc na wyspę, wciąż przybywa znacznie mniej szczepionek, niż wynika z potrzeb kraju, a to oznacza, że masowe szczepienia, nie dadzą szybkich wyników.

W ostatnich dniach pojawiła się nawet informacja, że masa krytyczna, więc 80% stałych mieszkańców wyspy, zaszczepionych będzie do końca sierpnia, nie zaś, jak wcześniej informowano, do końca czerwca.

Z tego wynika, bo zapowiedział to rząd, iż zezwoli na podróże, ale po zaszczepieniu masy krytycznej, czyli wakacje, spędzić będziemy musieli na wyspie. Co ważne, w gabinecie, nie przygotowuje się nawet takiego scenariusza, a to prowadzi do wniosku, że mieszkańcy Irlandii, będą mogli odbywać podróże zagraniczne, ale tylko istotne.
Co wiele osób zapewne zdenerwuje, piąty poziom ograniczeń, pozostanie z nami jeszcze przynajmniej przez cały kwiecień i maj, a oficjalnie dowiemy się o tym przypuszczalnie już jutro, po posiedzeniu Rady Ministrów.

Obecnie, mamy tylko sygnały, iż tak prawdopodobnie się stanie, ale znający język irlandzkiej polityki, swobodnie mogą już uznać, że jak zapowiedzieli, to tak zrobią.

Bogdan Feręc

Źr: Mat. prasowe/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Supermarkety zamkną
Sinn Féin zapowiada
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian