Rząd nie radzi sobie z dostarczeniem niedrogich domów

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin powiedział, że rząd nie traktuje priorytetowo dostarczania naprawdę niedrogich domów.

Teachta Ó Broin wypowiedział się po publikacji ostatniego raportu CSO Residential Price Index za wrzesień, który pokazuje, że ceny domów w całym kraju wzrosły o 12,4%.

Poseł z Dublin Mid-West powiedział:

– Najnowszy raport CSO Residential Price Index to ponura lektura. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny domów wzrosły o 12,4% w całym kraju, przy czym ceny w Dublinie wzrosły o 11,5%, a ceny poza Dublinem wzrosły o 13,2%. Raport pokazuje również, że w ciągu ostatnich ośmiu lat ceny domów w całym kraju wzrosły o niewiarygodne 106,5%. Ten ciągły, niezrównoważony wzrost cen domów jest bezpośrednio związany z prorozwojową polityką mieszkaniową Fine Gael, Fianna Fáil i Zielonych. Pomimo całej retoryki tego rządu o wspieraniu posiadania domów, zainwestowali tylko żałosne dodatkowe 60 milionów euro w niedrogi fundusz zakupowy w budżecie na 2022 rok. W przyszłym roku sfinansuje to około 600 nowych niedrogich domów. Jest to wyraźnie zarówno niewystarczające, jak i mało ambitne. Gdyby ten rząd poważnie podchodził do obniżania cen domów, priorytetowo traktowałby inwestycje w dostarczanie na dużą skalę niedrogich domów do wynajęcia i kupowania oraz porzuciłby programy podażowe kierowane przez deweloperów. Sinn Féin w rządzie nadałby priorytet dostawie 2000 naprawdę niedrogich domów zakupowych rocznie w ramach ogólnej inwestycji w wysokości 3 miliardów euro w budownictwo mieszkaniowe w 2022 r.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Protesty na granicy
Witamina „D” „
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська