Rząd nie planuje żadnych covidowych ograniczeń dla jednej osoby

Minister Spraw Zagranicznych Republiki Irlandii Simon Coveney poinformował, że w święta Bożego Narodzenia, tylko jedna osoba zwolniona będzie w kraju z właściwie wszelkich ograniczeń.

Z wolnych podróży po całej Irlandii, jak i odwiedzinami w domach, bez stosowania się do zaleceń związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym oraz wynikających z zarządzeń rządu, będzie mógł korzystać Święty Mikołaj, o czym poinformował na dzisiejszym posiedzeniu Dáil szef irlandzkiego MSZ.

Department of Foreign Affairs uznał, że praca Świętego Mikołaja, jest „kluczową służbą w interesie mieszkańców”, a ustalenia zapadły jakoby po konsultacjach z Biegunem Północnym. W związku z tym oświadczeniem, minister Simon Coveney, powagą swojego urzędu, na forum parlamentu potwierdził, że Mikołaj w tym roku przyjdzie, tak samo, jak bywało to w latach ubiegłych.

Simon Coveney:

– Mogę powiedzieć, że jako minister spraw zagranicznych od kilku tygodni pracuję nad sprawą Świętego Mikołaja. Ważne jest, aby powiedzieć wszystkim dzieciom w kraju, że traktujemy podróż Świętego Mikołaja, jako niezbędną podróż w podstawowym celu. Dlatego zwolniony jest z konieczności poddawania się kwarantannie przez 14 dni i powinien mieć możliwość wchodzenia i wychodzenia z irlandzkiej przestrzeni powietrznej, a także do i z irlandzkich domów.

Minister dodał jednak, że dzieci, nie powinny wyczekiwać przyjścia Świętego Mikołaja i czekać na niego w nocy, ponieważ musi on zachować 2-metrowy dystans społeczny, tak, jak wszyscy inni.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
AstraZeneca opracowa
#WSPÓLNIEBEZPIECZNI
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian