Rząd nie chce już podwyższać poziomu ograniczeń

Wicepremier Leo Varadkar powiedział, że wolą rządu jest, aby utrzymać trzeci poziomo ograniczeń, najdłużej, jak będzie to możliwe.

Varadkar stwierdził, iż jest całkiem prawdopodobne, że do tego czasu, więc wzrostu poziomu zakażeń i zachorowań, w kraju może pojawić się szczepionka, która będzie wskazywać nam koniec pandemii. Wicepremier podkreślił, mówiąc o zbliżających się świętach, że nie będą one zwykłe, ale z całą pewnością, nie będą wprowadzone rygory zakazu odwiedzin.

Dziękując mieszkańcom Irlandii za trud, jaki włożyli w opanowanie dużej ilości zakażeń, wicepremier podziękował również służbie zdrowia, która pracuje w bardzo trudnych warunkach, ale nadal radzi sobie z większością zadań.

Leo Varadkar:

– Irlandia jest w dobrej sytuacji, bo większość państw w Europie, nadal jest zamkniętych, a my się otwieramy. Pod pewnymi względami najlepszą rzeczą dla mnie jest to, że 100 do 150 000 ludzi wróci do pracy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ludzie będą mogli też spędzić jakieś normalne Święta Bożego Narodzenia – zobaczyć się z przyjaciółmi i rodziną; wyjść na obiad, zakupy… wszystko to się wydarzy. To nie będą zwykłe Święta Bożego Narodzenia, ale nie będą to też święta zamknięte.

Tánaiste wezwał społeczeństwo, aby nadal zachowywało bezpieczeństwo i opiekowali się innymi ludźmi, gdy ograniczenia zostaną zmniejszone.

Varadkar dodał:

– Wiemy, że w miarę jak ludzie coraz częściej mieszają się i gromadzą, istnieje prawdopodobieństwo, że liczba przypadków znowu zacznie rosnąć. Chcemy być w stanie pozostać na poziomie trzecim tak długo, jak tylko możemy… może nawet wystarczająco długo, aby rozpocząć wdrażanie szczepionki. Wiele z tego będzie zależeć od tego, jak wszyscy będziemy postępować w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian