Rząd nadal oskarżany jest o sprzeczność informacji

Jutro pojawić się ma „zielona lista” państw, w której przypadku, nie będzie wymagana 14-dniowa izolacja po powrocie, ale rząd, nie ma podobno zamiaru, zmieniać swojej retoryki.

Dziennikarze Irish Independent ujawniają, iż mają jakoby sygnały kół opozycyjnych, że władze kraju, niezależnie od publikacji listy, wciąż będą odradzać wyjazdy zagraniczne, co stanie w sprzeczności z listą państw, co do których, nie będzie obowiązywać dwutygodniowy okres izolacji po powrocie.

Obecnie gabinet Micheála Martina, ustami wicepremiera Varadkara twierdzi, iż celem listy jest, by osoby podróżujące do Irlandii, nie były zobowiązane do samoizolacji, a ściśle rzecz ujmując, przemieszczania się, po powrocie, jednak gabinet i władze medyczne, mają jakoby o tym nie wspominać, kiedy przepis wejdzie w życie.

Tym samym można uznać, że rząd i służby medyczne, posłużą się pewną, zawoalowaną, ale formą braku informacji lub nawet swoistą „dezinformacją”, co ma odwodzić mieszkańców wyspy, od podróży zagranicznych. Postępowanie, jeżeli będzie miało miejsce, stanie w jawnej sprzeczności do słów wicepremiera Leo Varadkara, który zapowiadał, iż „zielona lista” wskaże państwa, gdzie zachorowalność jest na poziomie niskim, więc i niska jest możliwość importowania wirusa SARS-CoV-2 na wyspę, czyli, nie będą potrzebne środki izolacji, chociaż ostrożność będzie wskazana.

Jednocześnie po opublikowaniu „zielonej listy” Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, rozpocząć ma jakoby dziania, które mówić będą, iż do krajów spoza listy, z całą pewnością nie powinno się podróżować, ale nic poza tym.

*

Działanie władz krajowych i medycznych może więc wskazywać, że o ile lista powstanie, to rząd najchętniej ukryłby ją w najgłębszej szufladzie, by ta w ogóle nie ujrzała światła dziennego. Na miejscu będzie tu także kolejna dygresja, bo o ile rząd postąpi tak, jak mówi o tym opozycja, to zauważalny będzie wyraźny rozdźwięk pomiędzy dokumentami tworzonymi przez gabinet a samym działaniem władz, a i da kolejny argument opozycji, że rząd, wprowadza zamęt informacyjny.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Do końca sierpnia i
Micheál Martin podd
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish