Rząd musi zmienić wytyczne dotyczące szczepień

Jak się niedawno okazało, gabinet uznał, że mieszkańcy Irlandii, sami powinni stawić się w wyznaczonym miejscu na szczepienia, ale wywołało to pewne komplikacje.

Wg byłego ministra Gaeltacht i wysp, a jednocześnie posła Fianna Fáil Éamona Ó Cuíva, gabinet nie pomyślał, o mieszkańcach wysepek okalających Irlandię. O ile zasady szczepień nie zostaną zmienione, to osoby zamieszkujące niewielkie wysepki, zmuszone zostaną do podróżowania na główną irlandzką wyspę, aby poddać się szczepieniu. To może powodować zwiększenie zagrożenia transmisji wirusa, więc postępowanie rządu, powinno być inne.

Éamon Ó Cuív podkreślił, iż mieszkańcy wysepek, powinni mieć możliwość zaszczepienia się w miejscu zamieszkania, więc właśnie na wyspach, powinno się przygotować grupowe punkty szczepień. Będzie to też dobre ze względów „logistycznych i bezpieczeństwa zdrowotnego”, dodał poseł Fianna Fáil.

Ta kwestia poruszona została już wcześniej i sygnalizowała ją lekarka z wysp Aran, które położone są u wejścia do Zatoki Galway. Dr Marion Broderick stwierdziła, że powstanie duże ryzyko zakażeń, głównie dla osób starszych. Ówcześnie, nikt nie reagował na ostrzeżenia lekarki, ale teraz, wszystko może się zmienić.

Poseł Ó Cuív zapowiedział, iż będzie naciskał na rząd, aby ten, zorganizował szczepienia dla mieszkańców wysepek, w miejscu ich zamieszkania.

Na 20 wysepkach wokół Irlandii, mieszka około 3000 osób, a kontakt z lądem, mają drogą morską i lotniczą.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Zdj: Air Corps – Aran Islands

Polska-IE: Udostępnij
Podróżni z UK, nad
Niebiańska praca
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian