Rząd musi zmienić limity HAP

Opublikowany raport Locked Out powinien być katalizatorem dla rządu do zmiany limitów HAP, powiedziała rzeczniczka Partii Pracy Rebecca Moynihan.

Wskazując na opublikowane dane CSO senator Moynihan powiedziała, że wydaje się, że osoby starsze wydają większą część swoich dochodów na czynsz, a kryzys czynszowy dla osób starszych może eksplodować.

Senator Moynihan stwierdza:

– Raport Locked Out ponownie wskazuje na ogromne błędy w rządowej polityce mieszkaniowej.  Minister nie jest w stanie pojąć pokrzywy i rozwiązać kryzysu mieszkaniowego poprzez dostarczanie zarządzanych przez państwo domów socjalnych i przystępnych cenowo do wynajęcia. Nie wziął również pod uwagę ograniczeń strukturalnych dla ludzi, którzy mają nadzieję na czynsz, z których wszyscy płacą wygórowane miesięczne czynsze, doświadczają ogromnego wzrostu kosztów utrzymania i nikt z nich nie widzi, jak ich zarobki dotrzymują kroku. Limity HAP nie były zmieniane od 2016 r., mimo że od tego czasu czynsze wzrosły wykładniczo. Należy je pilnie zweryfikować – zwłaszcza, że ​​widzimy, iż dostępna była tylko jedna nieruchomość do wynajęcia dla jednej osoby w granicach HAP. Z danych opublikowanych przez CSO wynika, że ​​osób starszych wynajmujących mieszkania jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej, a to w grupie, która na czynsz przeznacza największą część swoich dochodów. Fakty nie kłamią. Musimy zobaczyć, jak polityka rządu kładzie większy nacisk na koszty wynajmu dostępnego dla ludności, aby zapewnić każdemu bezpieczny i niedrogi dom. Potrzebne są ambicje dla wszystkich grup społecznych, nie tylko dla inwestorów i deweloperów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Schemat testowania a
Tusla potwierdza Aon
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська