Rząd musi zasięgnąć porady NIAC w sprawie szczepień przypominających dla osób otrzymujących pojedynczą dawkę szczepionki

– 236 000, głównie młodzi ludzie, potrzebują dodatkowej ochrony, aby przerwać łańcuchy transmisji –


– California DOH (
Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego), już ogłosił zastrzyki przypominające dla osób otrzymujących pojedynczą dawkę dwa miesiące po szczepieniu –Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher uważa, że ​​irlandzki Departament Zdrowia powinien aktywnie zasięgać porady NIAC w sprawie podania dawki przypominającej każdemu, kto otrzymał pojedynczą dawkę szczepionki na początku tego roku.

MEP Billy Kelleher:

– To nie przypadek, że ogromny wzrost liczby przypadków wśród osób poniżej 30. roku życia jest związany z tym, że większość tej grupy wiekowej otrzymała szczepionkę jednodawkową późnym latem. Dopiero dzisiaj Kalifornijski Departament Zdrowia ogłosił, że dwa miesiące po podaniu pojedynczej dawki szczepionki ludzie kwalifikują się teraz do zastrzyku przypominającego szczepionki mRNA. Musimy uderzyć w wirusa tam, gdzie rośnie on najbardziej. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o pracownikach służby zdrowia lub najsłabszych, ale musimy też zerwać łańcuchy transmisji wśród naszych młodych ludzi. Z tego, co widzę, dostępność szczepionki nie jest już problemem. Powinniśmy przyjrzeć się, jak zapewnić dawkę przypominającą 236 000 osób, które otrzymały szczepionkę jednodawkową. Zawsze wiedzieliśmy, że jednodawkowa szczepionka zapewni mniejszą ochronę przed tym wirusem niż pozostałe trzy stosowane w Irlandii. Nadszedł czas, aby ponownie zbadać tę populację i zwiększyć jej poziom ochrony. Oczywiście rząd musi poczekać na poradę NIAC, ale może rozpocząć ten proces natychmiast, zasięgając porady.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bartosz Marmol o utw
Think Tank PE: przek