Rząd musi wyjaśnić dokładną liczbę, podział łóżek oraz personelu w planie zimowym HSE

Rzecznik ds. zdrowia w Partii Pracy Duncan Smith z zadowoleniem przyjął publikację Zimowego Planu Rządu, jednak powiedział, że potrzebne są bardziej szczegółowe informacje. 

Wzywając do zawarcia nowej umowy na opiekę zdrowotną w Irlandii, poseł Smith powiedział, że potrzebujemy szczegółowych informacji na temat roli, jaką będą odgrywać prywatne szpitale, jeśli chodzi o opiekę planową i co można zrobić, aby zakończyć dwupoziomowy system opieki zdrowotnej.

Poseł Smith stwierdza:

– W służbie zdrowia czeka nas trudna zima. Pracownicy służby zdrowia są wyczerpani pandemią, a przypadki po raz kolejny idą tylko w jedną stronę. Naszą główną linią obrony w ochronie życia są nasi pracownicy, ale są oni przepracowani, niedostatecznie zaopatrzeni i niedoceniani. Opublikowany plan wskazuje na dodatkową pojemność łóżek w naszych szpitalach, ale musimy poznać szczegóły dotyczące liczby personelu przy tych łóżkach. Nie ma sensu zwiększać wydajności, jeśli nie mamy asystentów opieki zdrowotnej, pielęgniarek i lekarzy, którzy zajmą się pacjentami. Rzeczywiście, musimy zapewnić, że ten plan jest odporny na Covid. Wiemy, że pojemność zniknie, gdy Covid trafi do szpitala, ponieważ łóżka i oddziały będą zamykane. Bezpieczeństwo pacjenta musi być w tym momencie najważniejsze. Nie wystarczy, że podpisanie tego planu zajęło dodatkowe trzy miesiące. Potrzebujemy również dalszych szczegółów od rządu na temat roli, jaką będą odgrywać prywatne szpitale, jeśli chodzi o opiekę planową. Niezbędne jest, abyśmy zaczęli wprowadzać reformy w służbie zdrowia i starali się zakończyć dwupoziomowy system opieki zdrowotnej w Irlandii. Ludzie zasługują na opiekę, której potrzebują, kiedy jej potrzebują. W rzeczywistości mamy do czynienia z kryzysem opieki tej zimy. Będę prosić ministra o dalsze zapewnienia i wyjaśnienia, że ​​przejdziemy przez to bezpiecznie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Witamina „D” „
Łukasz Tygerski: Re