Rząd musi pilnie zaangażować się w przyszłość służb zatrudnienia

Rzeczniczka Sinn Féin ds. ochrony socjalnej Claire Kerrane wezwała rząd do pilnej współpracy ze związkami zawodowymi i organizacjami reprezentującymi osoby pracujące w służbach zatrudnienia.

SIPTU i FÓRSA poprosiły o spotkanie z premierem, aby omówić długotrwały spór z Departamentem Ochrony Socjalnej na temat przyszłego świadczenia usług przez Lokalne Służby Zatrudnienia (LES) i Kluby Pracy.

Wynika z ich oświadczenia, że ​​Departament Ochrony Socjalnej odmówił zaangażowania się w proces rozmów wyjaśniających, zgodnie z propozycją Komisji ds. Stosunków w Miejscu Pracy (WRC).

Przemawiając w tej sprawie posłanka Kerrane powiedziała:

– Podzielam niedowierzanie wielu osób w brak zaangażowania ze związkami i organizacjami reprezentującymi pracowników zatrudnionych w służbach zatrudnienia. Pomimo znaczenia służb zatrudnienia, widzieliśmy determinację rządu w kontynuowaniu pozbywania się tych kluczowych usług i wsparcia. Wielokrotnie wzywałam Panią minister do wstrzymania procesu przetargów na usługi zatrudnienia, ale ona zdecydowała się nie słuchać. Odmówiła wysłuchania personelu, związków zawodowych, ponadpartyjnego Komitetu ds. Ochrony Socjalnej, Komitetu Rachunków Publicznych i woli członków Dáil, którzy jednogłośnie poparli nasz niedawny wniosek Dáil w celu ochrony obecnego zakazu – modelu opartego na zyskach dla społeczności. Wzywałam minister do wysłuchania osób pracujących w LES i Klubach Pracy przez cały proces przetargowy, ale zdecydowała się zignorować ich obawy. Jesteśmy teraz w sytuacji, w której, wielu pracownikom świadczącym te usługi społecznościowe, grozi utrata pracy. W zeszłym tygodniu ponownie wezwałam minister do współpracy ze związkami i organizacjami przedstawicielskimi w sprawie potencjalnej utraty pracy i przyszłości służb zatrudnienia. Kolejne wezwanie, które do tej pory nie zostało odebrane. To po prostu nie wystarczy. Pracownicy LES i Job Club byli na każdym kroku zawiedzeni przez rząd. Przyjmuję do wiadomości prośby związków zawodowych o spotkanie z Taoiseachem w tej sprawie. Na tym etapie zbadano wszystkie możliwości i rząd nie robi nic, aby wspierać osoby pracujące w służbach zatrudnienia i ich klientów. Najmniej, co rząd może zrobić, to spotkać się ze związkami i organizacjami reprezentującymi personel w sprawie miejsc pracy i zwolnień. Musimy zobaczyć pozytywne rezultaty dla pracowników zatrudnionych w tych usługach. Wzywam ich, aby zrobił to w trybie pilnym.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatek od osób pra
CervicalCheck dział
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська