Rząd będzie zachęcał do spędzenia wakacji w kraju

Wg irlandzkiego rządu, sytuacja w Europie nie wygląda najlepiej, a nie można powiedzieć, aby do lata uległa znaczącej poprawie i dlatego, gabinet położy nacisk informacyjny, by przekonać do spędzenia wakacji w kraju.

Zapowiedziano jednocześnie, że stanie się tak, nawet w przypadku obniżenia poziomu ograniczeń oraz po wprowadzeniu Cyfrowego Zielonego Certyfikatu, czyli paszportu szczepień. Co ciekawe, osoby z takimi paszportami, będą mogły wjechać do Irlandii, co przełożyć się na zwiększenie ruchu turystycznego i wesprzeć tę branżę. Gabinet zasugerował jednocześnie, że program „Stay and Spend”, doczeka się głębokiej modernizacji, a właściwie zostanie zastąpiony bardziej atrakcyjnym i motywującym do pozostania na wyspie.

Nowy irlandzki wakacyjny plan obejmuje m.in. zezwolenie na podróżowanie między hrabstwami oraz łagodzenie przepisów dotyczących spożywania posiłków wewnątrz pomieszczeń. To nie stanie się jednak zbyt szybko, gdyż plany mówią, że będzie to końcówka czerwca lub początek lipca. W tym zakresie rząd rozważa jeszcze jedną możliwość, bo wcześniejsze uruchomienie hoteli oraz restauracji, ale pozostawienie ograniczenia podróży w ramach hrabstwa, więc z usług mogliby korzystać mieszkańcy Irlandii lokalnie. Mówi się też, że pensjonaty, znane tutaj pod nazwą B&B, mogłyby doczekać się wcześniejszego otwarcia, chociaż i to dopiero sugestia.

Pełny program, jaki przedstawić ma rząd, pojawi się w przyszłym tygodniu, jednak zapowiedziano, dopiero po przyjęciu go przez gabinet.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Poland will sharply
Minister turystyki p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian