Ryzykowne święta Bożego Narodzenia

Dyrektor naczelny Health Service Executive Paul Reid ostrzegł, że te święta, nie będą normalne, a i mogą nieść ze sobą wiele zagrożeń.

Spotkania rodzinne, to potencjalne drogi zakażeń, co z kolei może doprowadzić do wzrostu ilości zachorowań i ponownego rozwoju Covid na wyspie. W czasie świąt Bożego Narodzenia – dodał Reid, powinno się zachować czujność i ograniczyć kontakty, nawet z rodziną, a i zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, podczas wizyt domowych. Boże Narodzenie może zrujnować dotychczasowe działania, jakie podejmowane były wspólnym wysiłkiem rządu, władz medycznych i społeczeństwa, więc dobrze będzie, jeżeli wciąż zastosowanie będą miały środki bezpieczeństwa na poziomie odwiedzin domowych.

Wychodząc z drugiej blokady, Irlandia zakończyła ją z bardzo dobrym, bo niskim wskaźnikiem zakażeń, jednak nie może nas to zwieść i cały czas powinniśmy kierować się wytycznymi medyków. Szczepionka, mówił dalej dr Paul Reid, „daje poczucie nadziei”, ale pamiętajmy, że to dopiero zapowiedź jej wejścia do użycia, a zanim się to stanie, niebezpieczeństwo powrotu dużej ilości zakażeń jest wysokie.

Również w czasie, kiedy szczepionka będzie już w Irlandii i rozpocznie się proces jej podawania, nie można popadać w zadowolenie i zaprzestać stosowania środków bezpieczeństwa, bo gwarancję uwolnienia od wirusa, da nam dopiero zaszczepienie 70% populacji, a to może potrwać od dziewięciu do jedenastu miesięcy.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Te szczepionki są f
Aldi ogłosił nowe
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian