Ryanair zwróci pieniądze za bilety zakupione u innych sprzedawców

Tani irlandzki przewoźnik poinformował, iż będzie zwracał pieniądze klientom, którzy zakupili bilety za pośrednictwem niezależnych sprzedawców.

Wcześniej nie był możliwy zwrot pieniędzy, gdyż Ryanair twierdził, iż to nie on jest stroną zawierającą umowę świadczenia usługi, więc kierował pasażerów do strony, która bilet sprzedała. Ze względu na dużą ilość skarg, jakie wpłynęły do przewoźnika, irlandzka linia zdecydowała, że zwróci i tym klientom pieniądze za odwołane loty, a zrobi to prawdopodobnie do końca lipca.

Jak powiedział dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson, wcześniej nie było możliwości weryfikacji danych osób, które zakupiły bilety na innych witrynach internetowych niż Ryanair.com, jednak przewoźnik uruchomił specjalny system weryfikacji, co pozwoli na zwrot pieniędzy za bilety zakupione przez strony internetowe firm trzecich.


Zarówno formularz, jak i wideo, które wyjaśnia proces ubiegania się o zwrot pieniędzy za loty, które z powodu koronawirusa zostały odwołane, znajduje się na stronie www.ryanair.com.

Dyrektor Wilson spodziewa się również, iż do końca tego miesiąca Ryanair dokona 90% zwrotów pieniędzy, za zakupione, a niezrealizowane loty.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Puby ścigane za nar
Aldi znacznie zmniej
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish