Ryanair zwolnił 250 pracowników

Irlandzki przewoźnik poinformował o zwolnieniu 250 pracowników w swoich bazach, w tym w Dublinie.

Redukcja, o której mówią władze firmy, dotyczy Dublina, Londynu, Madrytu i Wrocławia, a umowy zostały zakończone z pracownikami zatrudnionymi na okres próbny, lub takimi, którym umowy o pracę wygasały w ostatnich dniach. Ryanair we wszystkich przypadkach informował pracowników, że dzieje się tak ze względu na „znaczny spadek ruchu”, który wywołany został pandemią koroanwirusa.

Jednocześnie w komunikacje znalazła się informacja, iż linia w kwietniu i maju przeprowadziła zaledwie 1% normalnych lotów pasażerskich, a takiej samej realizacji połączeń spodziewa się też w czerwcu.

Darrell Hughes z Ryanair powiedział:

– To bardzo bolesny czas dla Ryanair, naszych załóg i naszych pracowników wspierających operacje w biurach w Dublinie, Londynie Stansted, Madrycie i Wrocławiu. O utracie pracy poinformowano poszczególnych członków zespołu w tym tygodniu i nie wrócą oni do pracy, gdy lotniska i trasy zostaną ponownie otwarte 1 czerwca. W dalszym ciągu spotykamy się ze związkami pilotów i personelu pokładowego w całej Europie, aby sfinalizować redukcję 3000 miejsc pracy i o 20% obniżyć wynagrodzenia.

Wg Ryanair, kolejnych zwolnień należy oczekiwać jeszcze w tym miesiącu.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Jakość wody w kran
Tesco chwilowo zamkn
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish