Ryanair zwiększy ilość lotów do Polski. Znacząco wzrosła ilość podróży samolotami

Przez dubliński port lotniczy w zeszłym roku przewinęło się prawie 33 miliony pasażerów, ale rok 2020, jest całkiem inny, więc i o taką ilość będzie trudno.

Kiedy zniesiono pierwszą blokadę, ilość podróży samolotowych na wyspę i poza nią, zaczęła rosnąć i podobnie dzieje się to teraz, kiedy kilka dni temu, doczekaliśmy się uwolnienia. Linie lotnicze, które operują z irlandzkich lotnisk, notują większe zainteresowanie lotami, a dzieje się tak przede wszystkim w przypadku linii budżetowych, więc Ryanair oraz Aer Lingus.

Ogółem ilość lotów, jakie wykonywane były z Dublina w 2019 roku, spadła obecnie o 90%, co przyczyniło się do zawieszenia wielu połączeń i dużymi cięciami w rozkładach lotów. Co ciekawe, ten czas powoli się kończy, i jak informują przewoźnicy, już w końcówce października, zaobserwowano więcej rezerwacji, jakie dokonywane były na grudzień, a największy wzrost przypada na okres po 15 dniu ostatniego miesiąca roku.

O ile o rosnącym zainteresowaniu lotami mówią przewoźnicy, to takich danych nie podaje DAA, czyli zarządca portów w Dublinie i Cork, chociaż podaje, że w okresie świąt, w ubiegłym roku, przez dublińskie terminale, przewinęło się ponad 1,2 miliona osób. DAA spodziewa się największego ruchu pasażerskiego między 20 grudnia 2020 a 3 stycznia 2021 roku, a wtedy, przed obsługą lotnisk, pojawią się dodatkowe problemy, powodowane sytuacją epidemiologiczną.

Swoją informację w zakresie świątecznych lotów podaje Ryanair, który na ten okres, zaplanował prawie 350 lotów, a większość do Wielkiej Brytanii, Polski i do Hiszpanii. Władze irlandzkiego przewoźnika spodziewają się, że loty do Polski oraz Hiszpanii, cieszyć się będą największym zainteresowaniem i znacznie więcej osób poleci w tym roku do obu państw, niż z nich przyleci. Ryanair spodziewa się jednocześnie, iż obłożenie lotów, które w ubiegłym miesiącu wynosiło 65%, na trasach do Polski i Hiszpanii zbliży się lub nawet przekroczy 90%.

Ryanair:

– Tysiące ludzi już zarezerwowało swój lot do domu na święta Bożego Narodzenia i spodziewamy się, że będzie ich znacznie więcej, ponieważ w nadchodzących tygodniach planowane są dalsze świąteczne podróże.

Obecnie lotnisko w Cork, nie obsługuje żadnych lotów linii Ryanair, ale przed świętami Bożego Narodzenia, przewoźnik uruchomi połączenia z Londynem Stansted w Wielkiej Brytanii oraz do Gdańska i Katowic w Polsce. Z Dublina polecieć można obecnie do 11 miast w Polsce, a przed świętami, doczekamy się kolejnych tras. Najbardziej popularnymi lotami do naszej ojczyzny są obecnie te do Warszawy i Krakowa.

Aer Lingus mówi o podobnych krokach, więc zwiększeniu ilości lotów i większej liczbie rezerwacji, jednak odmówił podania szczegółów, zapewniając, że dostosuje swój harmonogram lotów do potrzeb.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/Aer Lingus/Independent

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian