Ryanair zatrudni 5000 osób

Wzrost zatrudnienia w sektorze lotniczym powinien zachęcić do rozwoju przemysłu lotniczego

Poseł Dublin Fingal Alan Farrell powiedział, że ogłoszenie o pracy, zachęci pracowników w całej branży i pomoże odbudować irlandzki sektor lotniczy.

Poseł Farrell stwierdził:

– Ryanair ogłosił zamiar zrekrutowania 5000 nowych pracowników, w tym pilotów, personelu pokładowego, inżynierów i personelu obsługi naziemnej, co stanowi istotny impuls dla sektora lotniczego. 50 milionów euro przyczyni się również do rozwoju nowego centrum szkolenia lotniczego w Santry w Dublinie, zapewniając pracownikom dostęp do najnowocześniejszych technologii i usług, które wzmocnią sektor. Lotnictwo zostało poważnie dotknięte od początku pandemii Covid-19, powodując stres i zmartwienie niezliczonych pracowników i ich rodzin. To ogłoszenie jest zobowiązaniem do odzyskania zdolności irlandzkiego sektora lotniczego po tym okresie intensywnej presji i powinno stanowić zachętę dla szerszego przemysłu i wszystkich, którzy w nim pracują. Sektor lotniczy zatrudnia prawie 150 000 pracowników w Irlandii i wspiera niezliczoną liczbę miejsc pracy poprzez gościnność i turystykę; służy jako nasze połączenie ze światem, przynosząc istotne znaczenie dla handlu i inwestycji do państwa, przyczyniając się do wzrostu PKB o prawie 18 miliardów euro w 2019 r. Stworzenie stabilnego i niezawodnego sektora lotniczego przynosi korzyści wszystkim mieszkańcom Irlandii i chociaż branża wciąż stoi przed poważnymi wyzwaniami, musimy zachęcać do pozytywnych zmian, takich jak te. Ta wiadomość uspokoi wiele osób w Fingal i w całym kraju i należy powitać ją, jako pozytywny dzień dla sektora. Od początku pandemii współpracowałem z grupami interesariuszy w sektorze oraz z premierem, wicepremierem, ministrem finansów i ministrem transportu, aby wesprzeć branżę. Będę kontynuował tę pracę w nadchodzącym czasie.

W tej kwestii wypowiedział się też Tánaiste i minster przedsiębiorczości Leo Varadkar, który dodał:

– Po niezwykle trudnych 18 miesiącach, zapowiedź Ryanair jest prawdziwym wotum zaufania dla branży lotniczej, która odbudowuje się po pandemii. Inwestycja o wartości 50 milionów euro w nowe centrum szkoleniowe i utworzenie 5 tysięcy miejsc pracy, będzie oznaczać fantastyczne możliwości dla pilotów, personelu pokładowego, inżynierów i specjalistów od obsługi naziemnej w ciągu najbliższych 5 lat. To niesamowity rozwój i napawa optymizmem na przyszłość. Gratulacje dla zaangażowanego zespołu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„UE musi zrobić w
Partia Pracy zapropo