Ryanair zatrudni 200 osób w Shannon

Irlandzkie linie lotnicze poinformowały o uruchomieniu inwestycji o wartości 10 mln €, co da pracę 200 pracownikom.

W Shannon powstanie pierwszy zakład konserwacji samolotów w Irlandii, który mieścić się będzie w hangarze o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, gdzie naprawiane będą maszyny z liczącej 500 samolotów floty Ryanair. Z informacji wynika, że hangar zostanie wydzierżawiony od Shannon Group, a usługę napraw i konserwacji prowadzić będzie Prestwick Aircraft Maintenance ze Szkocji. Co istotne, jedynym klientem Prestwick Aircraft Maintenance jest Ryanair.

Dotychczas irlandzki przewoźnik miał takie zakłady w Szkocji i na Litwie, ale po zwiększeniu ilości samolotów, a także zbliżającej się realizacji zamówienia na sto nowych maszyn, konieczne stanie się zwiększenie możliwości prowadzenia przeglądów i napraw.

W Shannon zatrudniani będą specjaliści z zakresu lotnictwa i napraw lotniczych, a to w sposób istotny wpływać będzie na podniesienie się atrakcyjności regionu, uważa dyrektor generalna Shannon Group Mary Considine.

Ryanair spodziewa się również, że w ten sposób wsparta zostanie gospodarka w środkowo zachodnim rejonie Irlandii, a może wpłynąć też na znaczne zwiększenie zatrudnienia oraz rozwinięcie ruchu turystycznego.

Obecnie z irlandzkich lotnisk można latać liniami Ryanair do ponad 230 miejsc w Europie, w tym z Dublina odbywa się 115 lotów, z Cork 25, z Shannon 23 i kilka z lotniska w Kerry.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
W PE debata i rezolu
Polacy coraz bardzie
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська