Ryanair zapowiada ogromną pulę darmowych biletów

W odpowiedzi na słowa europosła z Partii Zielonych zareagowała irlandzka linia lotnicza, która sprzeciwia się podnoszeniu cen na bilety lotnicze, a nawet sugeruje działania odwetowe.

Wcześniej parlamentarzysta europejski powiedział, że ceny biletów samolotowych powinny być znacznie podniesione, aby zniechęcać do dużej ilości podróży, co wywołuje zanieczyszczenie środowiska.

Na tę sugestię w dosyć zaskakujący sposób zareagował irlandzki przewoźnik, który jest przekonany, iż pomysł europosła, traktowany powinien być, jako wypowiedź prywatna i nie może być nigdy zrealizowany, gdyż jest szkodliwy dla linii lotniczych, przede wszystkim niskokosztowych. Idąc dalej, Ryanair zapowiedział, że może też podjąć kroki zapobiegawcze i część biletów po prostu rozdawać, więc w ten sposób walczyć będzie z pomysłami, które nie przynoszą żadnego pożytku.

Wiadomo też, iż Ryanair zaproponuje niebawem dużą ilość darmowych przelotów mieszkańcom Irlandii, aby pokazać posłom w Europie, ale głównie pomysłodawcy z Irlandii, że na nic zda się nadmierne regulowanie rynku lotniczego, a przynajmniej wprowadzanie obciążeń finansowych dla pasażerów, które nazywa się walką z zanieczyszczeniem środowiska.

Wg władz irlandzkiego przewoźnika, ilość darmowych biletów, jakie zaproponuje swoim klientom, będzie na tyle duża, iż posłowie w Parlamencie Europejskim, nie będą mogli wyjść ze zdumienia. Dodatkowo Ryanair chce znieść wszelkie ulgi, z jakich mogą korzystać europosłowie na trasach do Brukseli, ale tylko tym, którzy poprą pomysł Irlandczyka z Green Party.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ukrainian mother die
Winne są dziury w d
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська