Ryanair zakończył grudzień z niewielkim spadkiem

Ryanair Holding plc poinformował o swoich wynikach w przewozie osób, a jak się okazuje, grudzień 2021, był, nieco gorszy dla irlandzkich linii lotniczych.

O ile przyjrzymy się przewozom Ryanair z grudnia 2020 roku, gdy na pokładach gościło zaledwie 1,9 mln osób, a współczynnik obciążenia lotów zatrzymał się na poziomie 73%, to grudzień ’21, jawi się całkiem dobrze, albowiem przewieziono 9,5 miliona pasażerów, natomiast obciążenie lotów, więc ilość pasażerów na pokładzie każdego samolotu wyniosła 81%.

To jednak niewielki spadek w porównaniu z np. listopadem 2021, bo wtedy Ryanair przetransportował 10,2 mln osób, a współczynnik obciążenia, wynosił 86%. Ostatni raz tak niskie wskaźniki Ryanair miał w lipcu ubiegłego roku, gdy przewiózł 9,3 mln osób, a wskaźnik obciążenia lotów wynosił 80%.

W kolejnych miesiącach irlandzka linia notowała wzrosty ilości przewiezionych pasażerów, a grudzień, mógł być z tendencją zniżkową, gdyż niektóre z rządów europejskich, wprowadziły dodatkowe restrykcje w podróżowaniu. Tak było np. w Irlandii, gdzie nawet osoby w pełni zaszczepione, zobowiązane były do wykonania testu antygenowego, a niezaszczepieni do okazania testu PCR, najchętniej negatywnego.

*

Ważne jest, iż w Irlandii, nie będzie już wymagane to badanie, które wprowadzone zostało przez gabinet Micheála Martina, by powstrzymać transmisję koronawirusa na wyspę i obniżyć ilość zakażeń krajowych. Jak widać z poświątecznych statystyk zakażeń koronawirusem, rząd lekko przeszarżował z tymi dodatkowymi rygorami, bo z kilku tysięcy zakażonych codziennie przed świętami, zrobiło się po nich kilkanaście tysięcy.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Jest następca Omicr
Sektor grzybowy stoi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська