Ryanair zadowolony z listopadowych wyników

Irlandzki przewoźnik budżetowy Ryanair opublikował dane za poprzedni miesiąc, a w tych widać utrzymującą się tendencję sezonową.

Wg Ryanair, niewielki spadek ilości pasażerów w listopadzie, nie jest niczym nadzwyczajnym, bo tak działo się też w latach poprzednich, czyli trend ogólny, został utrzymany. Wyniki przedstawiają się bardzo dobrze w porównaniu do listopada ubiegłego roku, kiedy Ryanair przewiózł zaledwie 2 miliony pasażerów, a współczynnik obciążenia lotów zatrzymał się na 62 proc.

Listopad tego roku był całkiem inny i irlandzka linia lotnicza, przewiozła już 10,2 miliona pasażerów, natomiast współczynnik obciążenia lotów wzrósł do 86%.

Grupa Ryanair przypomniała też wyniki z miesięcy wcześniejszych i w lipcu 2021 roku przewieziono 9,3 mln osób, przy współczynniku obciążenia 80%. Kolejne miesiące także oceniono, jako dobre, bo w sierpniu z usług Ryanair skorzystało 11,1 mln pasażerów i wskaźnik obciążenia podniósł się do 82%. Wrzesień i październik to odpowiednio 10,6 oraz 11,3 miliona przewiezionych przez irlandzkiego operatora lotniczego osób, a wskaźniki obciążeń wyniosły ówcześnie 81 i 84 procent.

Ryanair jest przekonany, że grudzień, także będzie dla linii typowym miesiącem, więc uda się przewieźć znacznie większą ilość osób, które zdążać będą na święta Bożego Narodzenia i obchody nadejścia Nowego Roku do domów rodzinnych, znajomych i przyjaciół, a także na świąteczny wypoczynek do popularnych w tym okresie kurortów.

W przypadku Irlandii Ryanair nie przewiduje, aby wprowadzone przez rząd dodatkowe ograniczenia w podróżach międzynarodowych, a chodzi o testy dla wszystkich pasażerów przylatujących na wyspę, miały istotny wpływ na ilość, w tym świątecznych, podróży.

W listopadzie irlandzki przewoźnik wykonał łącznie 62 300 lotów.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська