Ryanair z zadowoleniem przyjmuje wznowienie podróży międzynarodowych od poniedziałku 19 lipca

Zaszczepieni dorośli i dzieci U12 zwolnieni są z ograniczeń, ale dzieci w wieku 12-18 lat potrzebują negatywnego testu PCR.

Ryanair z zadowoleniem przyjął opóźnione wznowienie przewozów międzynarodowych do / z Irlandii od poniedziałku 19 lipca – 19 dni później niż reszta Europy, która wdrożyła  UE DCC (Digital Covid Cert). 26 inne kraje UE przywróciły podróże lotnicze wewnątrzunijne, bezpiecznie używając UE DCC od 1 lipca, restauracje mają bezpiecznie nowo, jak i obiekty turystycznych w całej Europie.

Irlandia pozostaje zamknięta, dzięki powtarzającym się opóźnieniom i niepowodzeniu ministra transportu Eamona Ryana, który nie nadał priorytetu planowi naprawy lotnictwa. 12 miesięcy po otrzymaniu zaleceń własnego Zespołu ds. Lotnictwa w lipcu 2020 r. minister Ryan nie zrealizował żadnego z 12 zaleceń. Tak więc, podczas gdy reszta Europy lata, Irlandia, wyspa na skraju Europy, pozostaje odcięta i odstaje od całego systemu. Jednak od najbliższego poniedziałku (19 lipca) Ryanair będzie witać znaczny odzysk podróży samolotem do / z Irlandii, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

  • Zaszczepieni obywatele UE wraz z dziećmi poniżej 12 roku życia mogą podróżować do Irlandii bez ograniczeń.
  • Zaszczepieni obywatele Wielkiej Brytanii wraz z dziećmi poniżej 12 roku życia mogą podróżować do Irlandii bez ograniczeń.
  • Zarówno dzieci z UE, jak i Wielkiej Brytanii w wieku od 12 do 18 lat nadal będą wymagać negatywnego testu PCR, aby podróżować do Irlandii z rodzinami, ale nie będą musiały poddawać się kwarantannie.

Dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson powiedział:

– Cieszymy się wreszcie z długo opóźnionego wznowienia bez ograniczeń podróży lotniczych między Irlandią, Wielką Brytanią i UE. Nie ma uzasadnienia dla 19-dniowego opóźnienia, które po raz kolejny dopadło Irlandię, jako jedyny punkt odstający w odbudowie lotnictwa i turystyki. Od poniedziałku powitamy znaczną liczbę irlandzkich rodzin podróżujących na zasłużone wakacje na plaże Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Grecji, a nareszcie możemy powitać rodziny z Wielkiej Brytanii i UE, które w końcu będą mogły podróżować do Irlandii odwiedzić przyjaciół i krewnych, których nie widzieli od ponad 15 miesięcy. Sukces programów szczepień wyraźnie pozwala na bezpieczne wznowienie podróży wewnątrz UE, a ograniczenia nałożone na odwiedzających Irlandię z Wielkiej Brytanii są nieskutecznym żartem, gdy ci goście przejeżdżali przez granicę lądową Irlandii Północnej przez ostatnie 6 miesięcy bez ograniczeń. Niewłaściwie zarządzając ponownym otwarciem irlandzkiego lotnictwa, minister Eamon Ryan powinien teraz, bez dalszej zwłoki, wprowadzić w życie zalecenia swojej własnej Grupy Zadaniowej ds. Lotnictwa. Ryanair przypomina wszystkim pasażerom, że maski na twarz są wymagane zarówno w terminalu lotniska, jak i na pokładzie naszych samolotów, ponieważ nadal pracujemy nad ochroną naszych pasażerów, naszych załóg i usługodawców oraz zapewniamy im bezpieczeństwo, podczas gdy widzimy przywrócenie ruchu wewnątrzunijnego i podróże lotnicze w Wielkiej Brytanii dzięki udanemu wprowadzeniu szczepionek.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
27,1 stopnia Celsjus
Zmasowany atak opera