Ryanair wznowi niebawem 40% lotów. Trzeba będzie podać dokładny adres w miejscu docelowym

Irlandzki przewoźnik Ryanair przedstawił oficjalnie swój plan wznowienia lotów, a ten obejmuje także nowe zasady podróżowania.

1 lipca na trasy, które do tej pory obsługiwał Ryanair, powróci 40% samolotów, ale we wszystkich lotach, obowiązywać będą nowe zasady, jakim będą musieli kierować się podróżni oraz załogi obsługujące samoloty, powiedział dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson.

Nowe wytyczne przedstawiają się następująco:

  • Załoga i pasażerowie zobowiązani będą do noszenia osłon twarzy i przed wejściem na pokład, zobowiązani będą poddaniu się kontroli temperatury ciała.
  • Kolejki do toalet zostaną zakazane, a dostęp do toalety będzie na żądanie pasażera po uprzednim zgłoszeniu tego obsłudze pokładowej.
  • Na pokładach dostępne będą w sprzedaży napoje, ale tylko w jednorazowych opakowaniach, a ich sprzedaż odbywać się będzie w formie bezgotówkowej.
  • Wszystkie powierzchnie w samolotach dezynfekowane będą każdej nocy chemikaliami, które działają dłużej niż 24 godziny.
  • Przewoźnik będzie wymagał od wszystkich pasażerów lecących w lipcu i sierpniu wypełnienia formularza podczas odprawy, podając, jak długo będzie trwała ich wizyta i gdzie się zatrzymają. Informacje te zostaną przekazane rządom UE, aby pomóc im w monitorowaniu wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odbywających loty wewnątrz UE.

W pierwszej kolejności uruchomione zostaną trasy w „szkieletowym rozkładzie lotów” do Wielkiej Brytanii, a następnie po 1 lipca 2020 roku do reszty Europy. W pierwszych tygodniach lub miesiącach Ryanair obsługiwać będzie trasy, które wcześniej były najbardziej popularne, ale nie będą to najprawdopodobniej loty do kurortów wypoczynkowych. Na wszystkich trasach, które zostaną uruchomione w lipcu, spodziewać się należy znacznie niższej częstotliwości, niż było to przed wybuchem pandemii koronawirusa, a do pełnej obsługi tras Ryanair chce powrócić wraz z końcem roku.

W samolotach Ryanair będą też stosowane jakieś formy dystansu społecznego, ale dyrektor Wilson jest zdania, że pozostawienie pustego środkowego rzędu foteli nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Statement by Preside
W McDonald’s spotk
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish