Ryanair wyprzedza konkurencję

W całej Europie linie lotnicze próbują odzyskać dawne siły, walczą o pasażerów, zachęcają do podróży, ale niewiele z nich proponuje nowe trasy i ogłasza otwarcie dodatkowych baz.

Inną drogą kroczy natomiast Ryanair, bo irlandzki przewoźnik, który nawiasem mówiąc, zawsze stawał ością w gardle konkurencji, ponownie działa na przekór rynkowi i uruchamia nową stałą bazę lotniczą. Tym razem bazy doczeka się lotnisko w Norymberdze, a zatrudnionych będzie tam kilkaset osób, natomiast loty obsługiwać będą dwie maszyny.

Z Norymbergii  polecieć będzie można m.in. do Chania, Faro, na Maderę i Ibizę, ale to tylko część połączeń, jakie oferować będzie z tego lotniska Ryanair. Mówi się, że o ile linia znajdzie odpowiednią ilość klientów, rozwinie siatkę połączeń i zaoferuje też inne kierunki.

Docelowo Norymberga oferować ma 85 lotów samolotami Ryanair tygodniowo, a cała inwestycja wyniesie ponad 200 mln €. Sprzedaż biletów z i do Norymbergii rozpocznie się 10 grudnia, a ceny zaczynają się od 29,99 €.

To nie koniec dobrych informacji związanych z irlandzkim przewoźnikiem lotniczym, bo Ryanair, otrzymał od międzynarodowej organizacji non-profit CDP, która pomaga organizacjom ujawniać ich wpływ na środowisko, ocenę „B” w zakresie ochrony klimatu. Ta ocena pokazuje poprawę w stosunku do oceny Ryanair z poprzedniego roku („B-”) i odzwierciedla znaczną pracę, jaką Ryanair wykonał do tej pory w celu zarządzania swoim wpływem na środowisko. Wynik ten potwierdza wysoki poziom zaangażowania Ryanair w łańcuchu wartości, przejrzystość ujawniania informacji o emisji CO2  oraz wiodące w branży inicjatywy redukcji emisji CO2, takie jak inwestycje linii lotniczej w nowe samoloty „Gamechanger”, które zmniejszają emisję CO2 o 16%, przewożąc o 4% pasażerów więcej, z których wszystkie we flocie Ryanair otrzymały najwyższą ocenę standardów w klasie „A”.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sektor hotelarski je
Ustawa o najmie to s
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська