Ryanair wraca na trasy. W tym miesiącu przewiezie 4,5 miliona pasażerów

Irlandzki przewoźnik ponownie pojawił się dzisiaj na europejskim niebie i wznowił obsługę części tras, jakie proponował swoim klientom przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Zgodnie z zapowiedziami Ryanair rozpoczął obsługę swoich tras w Europie, ale nie można powiedzieć, że powrót będzie w wielkim stylu, bo na trasy wyleci zaledwie 40% samolotów. Ogółem Ryanair wykonywać będzie ok. 1000 lotów dziennie, przywracając połączenia na 90-procentach swoich tras. Przewoźnik dodaje, że w samolotach tej linii obowiązują nowe środki bezpieczeństwa, więc pasażerowie przed wylotem, powinni się z nimi zapoznać, aby uniknąć kłopotów w chwili wsiadania na pokłady samolotów Ryanair.

Najbardziej widoczną zmianą będą obowiązkowe maseczki podczas całego lotu, a i wypełnienie deklaracji o miejscu pobytu w punkcie docelowym.

Tu jednak należy dodać jeszcze jedną informację, ponieważ Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odradzają nieistotne podróże, a wszystko z obawy o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Irlandii. W samym Departamencie Zdrowia rosną obawy, iż większa ilość podróży, doprowadzić może do wzrostu ilości zakażeń, a co za tym idzie, ponownym przeniesieniu wirusa SARS-CoV-2 na Zieloną Wyspę.

Rząd, co może irytować część mieszkańców wyspy, nadal zastanawia się, czy i w jakiej formie wprowadzić tzw. mosty powietrzne, a chodzi w tym przypadku o listę państw, do których będzie można latać bez wymaganej następnie 14-dniowej izolacji prewencyjnej.

Ta propozycja gabinetu oczekiwana jest przez linię Ryanair, ale nie tylko ta, gdyż irlandzki przewoźnik nalega, by w Irlandii to ograniczenie zostało zniesione, co pozwoli na szybsze uruchomienie pełnej siatki połączeń, a w co wierzą władze Ryanair, pomoże w zwiększeniu ruchu pasażerskiego. Ryanair podkreślał, że w całej Europie wprowadzono silne protokoły bezpieczeństwa, co pozwala na zniesienie 14-dniowej kwarantanny, a wydaje się, że takich ograniczeń nie powinno być tam, gdzie koronawirusowych zachorowań notuje się niewiele lub wcale. Przewoźnik zaproponował, aby wprowadzić inne środki kontroli, w tym obowiązkowe badania na lotniskach, pobieranie próbek krwi do badań od osób podejrzewanych o możliwość zakażenia, a także dwutygodniowe śledzenie zdrowotne, w stosunku do osób, które powróciły/przyleciały na wyspę z zagranicy.

Ryanair przypomina również, że obowiązek noszenia osłon twarzy obowiązuje na wszystkich irlandzkich lotniskach.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij