Ryanair wprowadza największy w historii rozkład lotów w Cork

– 25 miejsc docelowych, 7 nowych tras letnich i ponad 120 lotów tygodniowo –

Ryanair ogłosił największy w historii letni rozkład lotów z lotniska w Cork, z 25 miejscami docelowymi i ponad 120 lotami tygodniowo. Ten rekordowy harmonogram obejmuje letnie trasy do Faro, na Majorkę, Lanzarote i Teneryfę, a także siedem nowych tras do Alghero (Sardynia), Walencji, Wenecji, Manchesteru, Birmingham i Edynburga.

Ryanair zwiększy również swoje inwestycje na lotnisku w Cork, opierając się na trzecim samolocie, co stanowi kolejne 100 milionów dolarów, zwiększając całkowitą inwestycję na tym lotnisku do 300 milionów dolarów. Ryanair potwierdził również, że dzięki temu dodatkowemu samolotowi na lotnisku w Cork stworzy dodatkowe 30 bezpośrednich lokalnych miejsc pracy.

Zwiększenie ilości maszyn i rozwinięcie siatki połączeń da zwiększenie obsługi pasażerskiej do 150% w porównaniu z rokiem 2019.

Inwestycja Ryanair w lotnisko Cork stała się możliwa, wyłącznie dzięki programowi odzyskiwania lotnisk w Cork („CRS”). Ten innowacyjny pakiet lotniczy pozwala Irlandii (gospodarka wyspiarska) i regionalnym portom lotniczym, takim jak Cork, odbudować żywotną łączność międzynarodową po niszczycielskich skutkach pandemii, dodaje szefostwo linii.

Ryanair, co podkreśla, jest jedyną linią lotniczą w Europie, która stale się rozwija, bo wiele linii lotniczych zmniejsza przepustowość i ogranicza trasy tego lata. Irlandia musi utrzymać także niższe koszty dostępu do lotnisk, aby umożliwić konkurowanie z innymi regionami UE i lotniskami, takimi jak Włochy, Portugalia, Chorwacja itd., które walczą o to samo, ale zmniejszając pulę przewoźników lotniczych w Europie.

Ryanair zapowiada jednocześnie, że sezon 2022/2023, będzie stałym rozwojem linii i 65 nowych samolotów, jakie pojawią się w tym okresie, pozwoli zwiększyć ofertę przewozową dla pasażerów w Europie.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Koniec z testami PCR
„Konferencja na te
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська