Ryanair walczy o przywrócenie połączeń

Szef Ryanair Michael O’Leary jest nieustępliwy i walczy o przywrócenie jak największej ilości połączeń lotniczych, a robi to w interesie linii lotniczej i klientów.

Michael O’Leary jest zdania, że tzw. zielona lista zawiodła i państwa powinny otwierać się na inne kraje, a Irlandia szczególnie na Wielką Brytanię oraz Niemcy. W sprawie Zielonej Wyspy stanowisko Ryanair znane jest od dawna i prezes linii nadal uważa, że działania gabinetu w Dublinie, nie przystają do sytuacji w Europie, a i wezwał rząd Micheála Martina, aby zrealizował swoje zapowiedzi i rozszerzył „zieloną listę”.

Takie postępowanie ważne jest już od września, powiedział O’Leary, bo wtedy właśnie rozpoczną się podróże służbowe, a żaden manager lub dyrektor firmy, nie może pozwolić sobie, aby po powrocie ze spotkania z kontrahentem, przebywał na dwutygodniowej kwarantannie. Michael O’Leary przypomniał, iż na irlandzkiej liście bez obowiązkowej kwarantanny, znajduje się obecnie tylko 10 państw, co nawiasem mówiąc, nie pasuje do postępowania krajów z Europy kontynentalnej.

Michael O’Leary:

– Chcemy, aby rząd wykonał to, co powiedział, że zrobi, kiedy po raz pierwszy opublikuje „zieloną listę”. Powiedzieli, że dodadzą kraje do „zielonej listy”, w których wskaźnik przypadków COVID jest niższy niż w Irlandii. Obecnie wskaźnik przypadków COVID w Wielkiej Brytanii i w Niemczech jest niższy niż w Irlandii. Wzywamy do ich natychmiastowego dodania. To będzie bardzo ważne, zwłaszcza że we wrześniu, będziemy musieli wznowić podróże służbowe. Ryanair lata bez ograniczeń w większości krajów UE od początku lipca, ale Irlandia pozostała zamknięta dla biznesu z 14-dniową kwarantanną dla nowo przybyłych z większości krajów. W pełni zgadzam się, że NPHET składa się z czołowych ekspertów naukowych, ale czołowi naukowcy z innych krajów europejskich pozwolili na wznowienie podróży do UE już od ponad miesiąca. Pytanie, które wciąż zadajemy i na które, jak twierdzę, politycy nie odpowiedzieli, brzmi: Dlaczego w Irlandii istnieje różnica naukowa w porównaniu z każdym innym krajem UE?

Prezes Ryanair dodał, że na wyspie, mamy obecnie tylko 14 pacjentów z Covid-19, którzy leczeni są w szpitalach, co oznacza, że wirus jest obecny, ale nie można go nazwać wpływającym drastycznie na stan zdrowotny wyspy. Zespół doradców miał działać w kwestii ograniczenia ilości zachorowań, a nie całkowitej likwidacji wirusa, co ma teraz miejsce, mówił wyraźnie poruszony O’Leary.

O’Leary stwierdził:

– Co się stało z tym spłaszczeniem krzywej? Wydaje się, że NPHET natrafia teraz na jakąś zasadę zerowego COVID, której nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

Michael O’Leary poinformował również, że firma, którą kieruje, dokonała już prawie wszystkich zwrotów za bilety, więc oddała pieniądze klientom, których loty zostały odwołane z powodu pandemii. Prezes irlandzkiej linii zapewnił, iż o ile ktoś nie otrzymał jeszcze z powrotem pieniędzy, to tych powinien spodziewać się w najbliższym czasie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Zalania i brak prąd
Europa nie musi być