Ryanair uziemiony do połowy czerwca. Niektóre loty mogą wrócić wcześniej

Informacje, jakie płyną z Ryanair, z całą pewnością są potwierdzeniem, że wpływ epidemii odczuwają wszystkie działy gospodarki i nie jest tutaj wyjątkiem branża lotnicza.

Aktualizacje informacji podawane przez przewoźników lotniczych, mogą być niepokojące, bo wielu z nich uważa, że nieprędko pojawi się na niebie. Część linii lotniczych, przede wszystkim tych mniejszych, już teraz stoi na progu bankructwa, a duzi i wielcy przewoźnicy są zdania, że trwale będą musieli pożegnać się z niektórymi pracownikami.

Podobnie jest w rodzimych irlandzkich liniach Ryanair, które są zdania, że ich normalne operacje lotnicze mogą powrócić dopiero w okolicach połowy czerwca, a dokładnie po 17 czerwca.

Większość floty Ryanair stoli teraz bezczynnie, a pojedyncze loty, jakie są wykonywane, realizuje się na zlecenia rządów krajów unijnych i są one najczęściej lotami transportowymi i repatriacyjnymi. Ryanair zawiesił czasowo już prawie 100% swoich operacji lotniczych, a w pracy pozostała tylko część naziemnej obsługi technicznej, która nadzoruje samoloty tej linii. Większość pracowników irlandzkiego przewoźnika czeka na informacje o zniesieniu blokad w domach, a tylko ci, którzy zostali o tym poinformowani, pozostają do dyspozycji linii w trybie alarmowym.

Ryanair spodziewa się też, że wraz ze znoszeniem ograniczeń w podróżowaniu, będzie mógł stopniowo uruchamiać niektóre z połączeń, ale to uzależnione będzie od decyzji władz krajowych i medycznych poszczególnych państw.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Plaga kierowców na
Nagły wzrost przypa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish