Ryanair tnie siatkę lotów

Po decyzji władz Wielkiej Brytanii oraz Irlandii w kwestii nałożenia dodatkowych ograniczeń Ryanair uznał, iż musi zmodyfikować swój rozkład lotów.

Z zapowiedzi wynika, że od połowy stycznia, zacznie czasowo likwidować loty na trasie Wielka Brytania – Irlandia i w odwrotnym kierunku, a w lutym może zostać ich niewielka część, o ile jakieś w ogóle będą. Ryanair dodaje, że modyfikacje w planach przewozowych dotyczyć mogą również innych tras prowadzących z i do Irlandii, ale nie ma jeszcze konkretnych planów w tej sprawie.

Władze irlandzkiego przewoźnika budżetowego powiedziały natomiast, że z uwagą śledzą stan epidemiologiczny w Europie i podejmują działania, które odpowiednie są do zaleceń poszczególnych rządów.

Ryanair dodał, że kolejne blokady, przyczyniły się do dewastacji ruchu turystycznego w całej Europie, a szczególnie widoczne jest to w przypadku państw, uznawanych za miejsca wypoczynku lub wycieczek. Dramatyczny spadek ruchu turystycznego obserwowany jest również w Irlandii, a Ryanair uważa, że większość ich obecnych pasażerów z i na wyspę, stanowią osoby, które podróżują w ważnych sprawach życiowych. Ilość klientów korzystających z lotów turystycznych, jest na niewielkim poziomie i ci pasażerowie stanowią obecnie ok. 12% wszystkich podróżnych.

Wg irlandzkiego przewoźnika, również nastrój branży turystycznej jest minorowy, bo ta nie spodziewa się, aby w tym roku, doczekała się istotnych zmian.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Siłownie powinny zo
Posłowie domagają
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian