Ryanair rozwija się na ogromną skalę

Ryanair otworzył niedawno nowy zakład obsługi technicznej samolotów w Sewilli, co jest realizację wcześniejszych zapowiedzi o stałym inwestowaniu w rozwój firmy.

Takich decyzji mogą irlandzkiemu przewoźnikowi zazdrościć inne linie lotnicze, bo nie dosyć, że stale uruchamia nowe trasy, to do tego rozwija swoje bazy techniczne, a to może świadczyć, że po pierwsze utrzyma swoją dominującą pozycję w Europie, jak i zacznie odbierać coraz większą ilość klientów innym liniom lotniczym, które po głównym uderzeniu pandemii, nie mogą wyjść z zapaści ekonomicznej.

Ryanair otworzył niedawno rozbudowany zakład obsługi technicznej na lotnisku w Sewilli, dostarczając kolejne inwestycje w regionie i tworząc 250 wysokokwalifikowanych miejsc pracy, w tym dla licencjonowanych inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego – podnosząc lokalne zatrudnienie do poziomy 500 osób, co stanie się w 2023 roku.

Ryanair zainwestował ponad 30 milionów euro w ten najnowocześniejszy 5-stanowiskowy obiekt do konserwacji (20 000 m2) od chwili otwarcia w 2019 roku. Stacja konserwacji „Seville”, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska obiektów na świecie i będzie utrzymywać duża część floty samolotów Ryanair, która do 2026 r. wzrośnie do 600 samolotów.

Ryanair Line Maintenance Engineering, zatrudniający ponad 2500 inżynierów w całej Europie, jest odpowiedzialny za wszystkie czynności związane z konserwacją samolotów, zapewniając, że samoloty Ryanair dowiozą klientów do miejsca docelowego, bezpiecznie i na czas.

Ryanair przewiózł ponad 22 miliony klientów do/z Sewilli od początku swojej działalności w 2003 roku i odegrał kluczową rolę w odbudowie ruchu i turystyki w Sewilli i Andaluzji po Covid-19. Ryanair ogłosił również pełny rozkład lotów S’22 z/do lotniska Sewilla-San Pablo, proponując 53 trasy, w tym 7 nowych tras letnich do/z Agadiru, Billund, Frankfurtu, Oujdy, Teneryfy, Tetuanu i Turynu, co dodatkowo wspiera ożywienie branży turystycznej i wzmacnia połączenia z tego regionu.

Eddie Wilson z Ryanair powiedział:  

– Jako największa linia lotnicza w Hiszpanii, Ryanair z przyjemnością otwiera swoje rozbudowane centrum obsługi technicznej w Sewilli, co zapewnia całkowitą inwestycję do 30 mln euro i 500 miejsc pracy oraz podkreśla nieustanne zaangażowanie Ryanaira w Hiszpanii i regionie Andaluzji. Ten najnowocześniejszy obiekt jest światowej klasy obiektem przyjaznym dla środowiska, ponieważ Ryanair kontynuuje obniżanie emisji CO2, jako najbardziej ekologiczne linie lotnicze w Europie. Ryanair stwarza możliwości zatrudnienia wysoko wykwalifikowanych inżynierów dzięki naszym wiodącym w branży listom i najmłodszej flocie w Europie. Sewilla to idealna lokalizacja z nieskończonymi możliwościami przyciągania, szkolenia i zatrudniania lokalnych talentów do wspierania tego obiektu. Dzięki temu najnowocześniejszemu obiektowi i 4 samolotom bazowym dla S22, które obsługują 53 trasy do 13 krajów, Ryanair wspiera i pozycjonuje Sewillę na silne ożywienie i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju lokalnej turystyki, ruchu i miejsc pracy.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Reid martwi się o s
Firmy otrzymujące w
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська