Ryanair przywraca komunikację, miejsca pracy i uruchamia 8 nowych tras

Ryanair, ogłosił dodatkowe inwestycje w wysokości 100 mln USD w oparciu o plan rozszerzania siatki połączeń  zimą ’21, uruchamiając 8 nowych tras (łącznie 34) w ramach harmonogramu odbudowy turystyki w Shannon.

Ekspansja linii spowoduje, że Ryanair będzie latał na 16 trasach z Shannon (2 nowe) i 18 trasach zimowych na przełomie tego i przyszłego roku gdzie zaproponuje 6 nowych lotów na Korfu, Gran Canarię, do Birmingham, Budapesztu, Edynburga, Fuerteventury, Londynu Luton i Turynu. Linie lotnicze będą obsługiwać 85 odlotów na 34 trasach, a dodatkowe samoloty obsługiwać będą te rozszerzone rozkłady.

Lotnisko Shannon ściśle współpracowało z Ryanairem, aby zapewnić zachęty do odbudowy ruchu w sezonie letnim 21 i zimowym 21/22, przywracając pełną pojemność sprzed pandemii i zapewniając miejsca pracy pilotom oraz załogom Ryanair. Rozszerzona obecność Ryanaira przyczyni się do ożywienia branży turystycznej na południowym zachodzie (da ponad 600 miejsc pracy w regionie) – poprawiając łączność w miarę ponownego otwierania podróży w całej Europie.

Ryanair wezwał też taoiseacha Micheála Martina do pilnego wdrożenia zaleceń Aviation Taskforce, które od ponad roku leżą na biurku ministra transportu Eamona Ryana. 

Samoloty Ryanair na lotnisko w Cork niestety jeszcze nie wróciły, a dzieje się tak z powodu braku zachęt, co doprowadziło do utraty łączności i miejsc pracy w regionie Cork. Jeśli ruch i miejsca pracy mają powrócić na lotniska w Dublinie i Cork, Taoiseach musi pilnie wdrożyć zachęty, aby przyciągnąć Ryanaira i inne linie lotnicze do przywrócenia przepustowości sprzed pandemii, tak jak zrobił to Ryanair w porcie lotniczym Shannon.

Aby uczcić przywrócenie miejsc pracy Ryanair, przewoźnik uruchomił wyprzedaż miejsc z taryfami dostępnymi już od 19,99 EUR na podróż do końca marca 2022 r., które należy zarezerwować do północy w niedzielę 8 sierpnia, wyłącznie na stronie internetowej ryanair.com.

Dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson powiedział:

– Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze plany ekspansji Shannon wraz z przywróceniem bazy dwóch samolotów i 8 nowych tras do ekscytujących miejsc, w tym na Korfu, na Gran Canarię, do Budapesztu i nie tylko. Ponieważ programy wprowadzania szczepień będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, ruch lotniczy powróci do poziomu sprzed pandemii i z przyjemnością ogłaszamy dodatkowe loty z Shannon i w całej Europie, łączące łącznie 34 miejsca docelowe. Ryanair ściśle współpracował z lotniskiem Shannon, gdzie przywrócono bazę dwóch samolotów, ruch, łączność i miejsca pracy, co stanowi wyraźny kontrast z lotniskami w Cork i Dublinie, które nadal tracą pasażerów oraz miejsca pracy w czasie, gdy inne kraje UE, regiony i lotniska rozwijają się i odzyskują łączność. Wzywamy taoiseacha Micheála Martina do pilnego wdrożenia programu naprawy ruchu na lotniskach w Dublinie i Cork, zanim przegrają one z innymi krajami UE, które priorytetowo traktują przywrócenie przepustowości samolotów, łączności, turystyki i miejsc pracy. Ryanair ma wyjątkową pozycję do realizacji tego zadania, ponieważ w ciągu najbliższych 5 lat przyjmuje dostawę 210 samolotów.

Mary Considine dyrektor generalnya Shannon Group, która obsługuje lotnisko w Shannon, powiedziała:

Cieszymy się z ogłoszenia Ryanaira. To kolejny ważny krok na naszej drodze do odzyskania sprawności. Potwierdzenie 18 tras z Shannon na zimę, w tym ekscytujących nowych miejsc docelowych, takich jak Budapeszt i Turyn, to bardzo pozytywna wiadomość dla lotniska i dla tego regionu po bardzo trudnym okresie dla branży lotniczej.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ilość zakażeń ro
Zdalna lista kontrol

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>