Ryanair przygotowuje się do likwidacji kolejnych lotów

Niedawno Ryanair zawiesił część lotów, co miało ograniczyć straty, ale na tym się raczej nie skończy, jeżeli rząd, nadal tak „ostrożnie” i z opóźnieniami, podchodzić będzie do kwestii podróży zagranicznych.

Michael O’Leary powiedział, a jednocześnie ostrzegł akcjonariuszy Ryanair, iż firma może zostać zmuszona w najbliższym czasie, do kolejnego zmniejszenia swojej siatki połączeń. Szef Ryanair stwierdził, że istnieje bardzo duże ryzyko, dalszych cięć w lotach na wybranych trasach, jeżeli rząd w Dublinie, nie podejmie szybkich działań w kierunku przywrócenia możliwości podróży po Europie.

Ostateczna decyzja w tej sprawie podjęta zostanie pod koniec tego miesiąca, dodał O’Leary, a i przypomniał, że bazy Ryanair w Cork i Shannon, najprawdopodobniej zostaną zamknięte na okres zimy.

Micheal O’Leary z zadowoleniem przyjął decyzję rządu, który kieruje się w zakresie podróży międzynarodowych zaleceniami Unii Europejskiej, ale krytycznie ocenił opóźnienia i brak ostatecznych decyzji. O’Leary podkreślił, iż ponownie mówi się o przesunięciu terminu wprowadzenia nowego systemu podróży lotniczych z i do Irlandii, a ma się to stać jakoby dopiero 13 października.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Ryanair/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Twardy Brexit może
Wielka Brytania zape
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian