Ryanair przewiózł tylko 2 mln pasażerów

Linie lotnicze nadal muszą stosować się do wielu ograniczeń w lotach, a to odbija się na ilości pasażerów.

Spadek ilości przewiezionych osób odczuwają wszyscy, więc również Ryanair, który w listopadzie, zanotował spadek ilości pasażerów o 82% w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego. Wtedy, irlandzka linia budżetowa przewiozła 10,9 mln osób.

W pierwszych 11 miesiącach roku, z usług Ryanair skorzystało ogółem 61,4 mln pasażerów, więc jest to spadek o 59%, rok do roku, kiedy w 2019 roku, przewieziono 151,6 mln pasażerów.

Takie same straty notuje Wizz Air i w listopadzie udało się znaleźć temu operatorowi zaledwie pół miliona pasażerów, a spadek wyniósł 85%.

Uśredniony współczynnik obłożenia lotów, więc wypełnienia samolotów pasażerami zamknął się ilością 68%, a rok wcześniej, było to 93%.

Linie lotnicze w Europie, ale i na świecie wyrażają nadzieję, że już wkrótce, wszystko zacznie wracać do normy, chociaż nie spodziewają się, iż szybko powrócą do wyników sprzed pandemii. Mają jednak nadzieję, że pojawienia się szczepionki przeciwko Covid-19, wiele zmieni i pasażerowie, zaczną częściej korzystać z proponowanych tras, a tych z każdym miesiącem będzie więcej.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Pierwszy kraj zatwie
Podejrzani o wyłudz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian