Ryanair poprawia obsługę klienta

28 października Ryanair uruchomił pakiet cyfrowych ulepszeń klientów w celu dalszej poprawy obsługi klienta i zapewnia łatwy dostęp do wszystkich informacji na temat lotu.

Ryanair, który już zapewnia najniższe ceny, najlepsze wyniki na czas i najniższą emisję dwutlenku węgla, wprowadza teraz radykalne ulepszenia w obsłudze klienta. Inicjatywy te są bezpośrednim wynikiem informacji zwrotnych z pierwszego spotkania Panelu Klienta Ryanaira we wrześniu. Współpracując z klientami, Ryanair może stale ulepszać obsługę klienta, ponieważ do 2026 r. liczba ta wzrośnie do 225 mln gości rocznie.

Nowe ulepszenia klienta:

Aplikacja „Dzień podróży”:· Filmy na żywo i transmisje internetowe z centrum operacyjnego Ryanair podczas poważnych zakłóceń. · Aktualizacje na żywo o nowych godzinach odlotów/zmianach trasy podczas zakłóceń. · Aktualizacje na żywo o lotniskach, terminalach, lotach i bramkach za pośrednictwem aplikacji. · Łatwy dostęp z aplikacji do kart pokładowych, certyfikatów i innych dokumentów podróżnych.  
Cyfrowe centrum samoobsługowe:· Samodzielna obsługa online bez kontaktu z zespołem obsługi klienta. · Ulepszony czat, często zadawane pytania i nowe filmy pomocowe. · Śledzenie aktualizacji dotyczących roszczeń gości i interakcji z obsługą klienta.  
Mój portfel Ryanair:  · Szybki dostęp do rezerwacji lotów za pomocą salda w portfelu. · Aktualizacje statusu w czasie rzeczywistym dotyczące zwrotów za pomocą jednego kliknięcia. · Zaktualizowane konto myRyanair umożliwiające przechowywanie wszystkich dokumentów podróży w jednym miejscu.  
Zobowiązanie do zwrotu:  · Żądania zwrotu wypłacane na oryginalną formę płatności w ciągu 5 dni roboczych. · Potwierdzenie i dostęp do zwrotów w myRyanair w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku.  
Panel Klienta:· Dedykowany 6-osobowy panel doradczy klienta, spotkania dwa razy dziennie. · Dogłębne informacje zwrotne w celu ciągłego wprowadzania ulepszeń dla klientów. · Zalecenia dotyczące przyszłych inicjatyw kierowanych przez klientów.  

Dyrektor Marketingu Ryanair Dara Brady powiedział:

– Cieszymy się, że możemy wprowadzić te innowacyjne ulepszenia dla klientów, które poprawią wrażenia z podróży naszych gości. Opierając się na danych wprowadzonych przez panel klienta, ulepszenia te, pozwalają naszym gościom na samodzielną obsługę online podczas zmiany dat lotu lub nazwisk pasażerów, aktualizowania danych kontaktowych lub dodawania bagażu/miejsc. Klienci, którzy potrzebują dodatkowej pomocy, mogą teraz śledzić swoje interakcje z Ryanair za pośrednictwem połączeń/e-maili/czatów/społecznościowych i otrzymywać aktualizacje statusu online. Ryanair zapewnia najlepszą obsługę klienta z najniższymi cenami i najlepszymi wynikami przybycia na czas, a teraz nasz nowy asystent dnia podróży (w aplikacji Ryanair) sprawi, że podróż będzie łatwiejsza i bezproblemowa dzięki aktualizowanym na żywo godzinom odlotów, terminalom i konkretnym informacjom o bramkach do wejścia na pokład. W nielicznych przypadkach, w których występują zakłócenia, klienci będą otrzymywać regularne aktualizacje, w tym wideo na żywo i transmisje internetowe z naszego Centrum operacyjnego, dzięki czemu będą na bieżąco informowani o tym, co się dzieje i jak zostaną rozwiązane problemy. W rzadkich przypadkach anulowania klienci, którzy zażądają zwrotu pieniędzy, otrzymają teraz potwierdzenie i dostęp do niego w ciągu 24 godzin w myRyanair, a zwrot środków zostanie dokonany w oryginalnej formie płatności w ciągu 5 dni roboczych. Nasze pierwsze spotkanie Panelu Klienta we wrześniu walnie przyczyniło się do ulepszenia usług i oczekujemy dalszego otrzymywania informacji zwrotnej panelu, podczas naszego drugiego spotkania na początku 2022 roku, aby pomóc nam rozwijać więcej sposobów poprawy doświadczeń klientów, a my dołożymy starań, by obniżyć loty post-Covid i rosnąć, aby przewozić 225 mln pasażerów rocznie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Drugi Bieg Niepodleg
Gierej: Obecna rekon