Ryanair ponownie otworzy bazę w Shannon

Irlandzki przewoźnik poinformował o swojej decyzji, która ucieszy wiele osób, w tym byłych pracowników tej firmy.

W kwietniu przyszłego roku Ryanair planuje ponownie otworzyć swoją stałą bazę na lotnisku w Shannon, co da zatrudnienie ogółem ponad 330 osobom. Jak dodaje Ryanair, miejsca pracy związane będą z bezpośrednią obsługą pasażerów, ale i odtworzy się w ten sposób etaty u firm kooperujących z przewoźnikiem w Shannon. Na początku uruchomionych zostanie 14 tras, a latem 2021 roku, będzie ich już 32.

W okresie wakacyjnym Ryanair planuje latać m.in. do Faro, na Lanzarote, Malagę, Majorkę, ale uruchomione zostaną również trasy biznesowe do Londynu i Manchesteru oraz inne do Warszawy i Wrocławia, oraz Kowna.

Wcześniej w Ryanair zastanawiano się, czy uda się w przyszłym roku uruchomić trasy z Shannon, a nawet z Cork, ale linia uznała, że są przesłanki, iż sytuacja zacznie się normalizować, a wirus będzie w odwrocie.

Dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson powiedział:

– To wspaniałą wiadomość dla środkowo-zachodniej części kraju, we wspieraniu zatrudnienia, głównie w sektorze turystycznym, a region skorzysta na uruchomieniu połączeń, kiedy szczepionki będą już szeroko dostępne. Ryanair od dawna współpracuje z Shannon, a pierwsze loty z tego lotniska datują się na 1987 rok. Port lotniczy w Shannon, niestrudzenie współpracował z Ryanair w ostatnich kilku miesiącach, aby zapewnić powrót lotów latem przyszłego roku i cieszymy się, że baza w Shannon, ponownie zostanie otwarta.

Dyrektor Wilson wezwał rząd, aby ten przygotował system pomocy i zachęt, które dotyczyć będą opłat lotniskowych, co pomoże w rozwijaniu siatki połączeń.

Z radością decyzję o powrocie bazy Ryanair przyjęły również władze lotniska w Shannon, które stwierdziły, że to „świetny prezent na Boże Narodzenie”.

Ryanair chce jednocześnie zachęcić pasażerów do korzystania z ich lotów z Shannon i na loty do końca maja 2021 roku, wprowadził promocję. Bilety na realizowane z Shannon połączenia, kupić można już od 19,99 €, ale zarezerwować je należy do czwartku do północy.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ryanair.com.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Zasiłki PUP wypłac
Cały rząd poddaje
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian