Ryanair poleci tylko z Dublina

Konsekwencje decyzji linii lotniczej Ryanair, odczują także irlandzkie porty lotnicze, które właśnie się dowiedziały, że przewoźnik zawiesza loty z międzynarodowych lotnisk regionalnych.

W związku z tym port lotniczy Ireland West – Knock, Cork i Shannon, od 14 listopada do 12 grudnia, nie będą już oferować połączeń irlandzkiego przewoźnika. Część lotów zostanie zawieszona, natomiast kolejna część z tych, które realizowane były z i do Knock, Cork oraz Shannon, przekierowana zostanie do Dublina i tylko z tego lotniska przewoźnik obsługiwał będzie trasy, jakie pozostaną w jego rozkładzie lotów.

Oświadczenie Ryanair:

– W wyniku ciągłego złego zarządzania przez rząd i całkowitego załamania się popytu na podróże niestety musieliśmy dokonać dodatkowych cięć na naszych irlandzkich lotniskach. W Irlandii, od 14 listopada do 12 grudnia Ryanair będzie operował tylko z lotniska w Dublinie, ale działalność w trzech portach, wznowiona zostanie 13 grudnia, czyli przed Bożym Narodzeniem, aby umożliwić ponowne połączenie irlandzkich rodzin.

Czasowe wyłącznie lotnisk Knock, Cork i Shannon z siatki połączeń Ryanair ma bezpośredni związek ze spadającym zainteresowaniem podróżami lotniczymi, a spowodowane jest wpływem rosnącej ilości przypadków Covid-19 w Europie.

Przedstawiciele trzech portów lotniczych zgodnie mówili, że to kolejny cios dla samych lotnisk, jak i osób tam zatrudnionych, a w okresie, kiedy Ryanair nie będzie oferował usług przewozowych, część pracowników, czasowo zostanie zwolniona.

*

Już wcześniej informowaliśmy, że może dojść do takiej sytuacji, a i władze portów lotniczych ostrzegały, iż może to doprowadzić do sytuacji, w której Knock i Shannon, będą zmuszone ogłosić upadłość. Do tego jest ponownie o krok bliżej.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Ryanair zawiesza pon
OKRADAŁ SWOJEGO PRA
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian