Ryanair ostrzega rząd. Wyprowadzi się z kraju

W prostych słowach można stwierdzić, że linia lotnicza Ryanair poinformowała dzisiaj Komisję Transportu Oireachtas, iż albo rząd rozszerzy „zieloną listę”, albo doprowadzi do likwidacji miejsc pracy w całej Irlandii.

Przedstawiciel Ryanair przed posłami i senatorami powiedział, że o ile tzw. zielona lista, nie zostanie rozszerzona do 27 państw członkowskich, to w najbliższym czasie rozpocznie się ogólnokrajowa degradacja miejsc pracy, a te zostaną utracone na długie lata. Ryanair poszedł nawet o krok dalej i ostrzegł, że o ile rząd w Dublinie nadal będzie prowadził taką politykę, dotyczącą podróży, to przeniesie swoje aktywa do państw europejskich, w których ograniczenia podróży, jakie obserwowane są w Irlandii, nie obowiązują.

Ryanair stwierdza również, co uznane zostało za ostrą krytykę postępowania gabinetu, iż „zielona lista” wyrządziła krajowi i jego mieszkańcom więcej szkody, niż przyniosła pożytku. Dodano do tej części wypowiedzi, że publikacja listy i związane z nią zasady, wyrządziły „dotkliwe szkody” całemu sektorowi lotniczemu i branży turystycznej na wyspie.

Ryanair kolejny raz wezwał za pośrednictwem posłów i senatorów rząd, by rozszerzył listę na wszystkie kraje unijne i Wielką Brytanię, co może zostać uznane za próbę ratowania gospodarki.

Ryanair:

– Rząd powinien zaoferować zachęty w postaci obniżek opłat lotniskowych we wszystkich portach lotniczych w całej Irlandii na najbliższe trzy lata, bo jeśli Irlandia nie podejmie teraz działań zachęcających do przyciągania ruchu tej zimy i w przyszłym roku oraz później, wtedy linie lotnicze odpowiednio zaplanują i przeniosą ten ruch do pozostałych 27 krajów UE, a także do Wielkiej Brytanii, gdzie będą zachęty do zwiększenia ruchu, ale co ważniejsze – żadnych ograniczeń w podróżowaniu.

Bogdan Feręc

Źr: Oireachrtas/Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Krach podróży zagr
SPECJALNE SZKOLENIE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish