Ryanair ostro atakuje irlandzki rząd

Jeden z największych krytyków postępowania irlandzkiego rządu w zakresie zarządzania pandemią, oskarżył gabinet Micheála Martina, że postępuje inaczej, niż zapowiadał.

Wg szefostwa Ryanair, rząd postępuje „dziwacznie i absurdalnie”, a jednocześnie, zarządza wychodzeniem z pandemii w sposób dyletancki. Jak powiedział Michael O’Leary, wcześniejsze zapowiedzi ministrów i premiera mówiły, iż należy się zaszczepić, żeby móc spędzić wakacje poza granicami kraju. Teraz natomiast dowiadujemy się, że takiej możliwości nie ma, chociaż już prawie 50% mieszkańców kraju, otrzymało dwie dawki szczepionki.

Jeszcze gorzej ocenione zostały przez Ryanair działania Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który uważa, że „podróże międzynarodowe, stanowią większe ryzyko, niż posiłki w pomieszczeniach”.

Władze Ryanair nie przebierają też w słownictwie i nazwały irlandzki rząd „Paddy Last”, więc chodzi tutaj o ostatnią w wyścigu osobę lub grupę osób, co ma negatywne konotacje w języku angielskim i jest swoistym zarzutem wobec władz.

Do tej wypowiedzi można dołączyć również słowa dyrektora generalnego Ryanair Eddiego Wilsona, który stwierdził, że obecne działania rządu, przynoszą irlandzkiej gospodarce więcej szkody, niż jest z tytułu ograniczeń pożytku.

Bogdan Feręc

Źr: RTE Radio One

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Próba przekupstwa?
Krótka historia pol