Ryanair oskarża premiera. Irlandia jest jak Korea Północna

Irlandzka linia lotnicza Ryanair, która od początku pandemii walczy z rządem i nie ustaje w swoich wysiłkach, by ten, co jakiś czas, zmuszany był do wyraźnej obrony.

Celem Ryanair w działaniach na terenie Irlandii jest obecnie przywrócenie połączeń lotniczych z całą Europą, a doprowadziło to już do zapowiedzi, iż przewoźnik może zlikwidować swoje stałe bazy w Cork oraz Shannon. Ryanair twierdzi również, że może zrezygnować z tych planów, o ile gabinet premiera Martina, otworzy kraj na trasy prowadzące do Wielkiej Brytanii i do innych państw Unii Europejskiej, właśnie z Cork i Shannon.

Przedstawiciele irlandzkiej linii niskobudżetowej poszli obecnie o kolejny krok dalej i porównują, zamkniecie irlandzkiego przemysłu lotniczego, do izolacji, jaka w rozumieniu polityki globalnej, dotyczy Korei Północnej.

Linia lotnicza Ryanair, bezpośrednio oskarża premiera Micheála Martina o opóźnienia, podczas kiedy, powinien dodawać kolejne kraje do „zielonej listy”. Ryanair krytycznie mówi też o zapowiedzi, że nowa „zielona lista” pojawi się w kolejny poniedziałek, a dodaje, że branży, nie stać już na dalsze czekanie.

Oświadczenie Ryanair:

– Irlandzkie lotnictwo i turystyka nie może czekać kolejnego tygodnia lub miesiąca, kiedy Micheál Martin waha się i opóźnia decyzje lub gdy Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego (NPHET), źle zarządza irlandzkim systemem testowania i śledzenia. Irlandzkie lotnictwo i miejsca pracy są teraz poświęcane, aby zatuszować niepowodzenia NPHET, w celu utrzymaniu naszego wskaźnika Covid na tak niskim poziomie, jak w Niemczech czy we Włoszech.Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Facebookowe spotkani
Sinn Féin wzywa do