Ryanair ogranicza ilość lotów – równocześnie oskarża rząd o hipokryzję

Irlandzka linia lotnicza podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu ilości lotów, a wszystko ma związek z działaniami rządu w Dublinie.

Na pierwszy ogień idzie 1000 lotów między Irlandią a Wielką Brytanią, co wiąże się bezpośrednio z 14-dniową kwarantanną, a jednocześnie postępowanie władz kraju nazywane jest przez Ryanair „zamykaniem na biznes”. Władze Ryanair mówią też, że irlandzki rząd „tłumi popyt”, chociaż przewoźnik chciałby uruchamiać coraz większą ilość połączeń.

Ryanair wezwał gabinet Micheála Martina, aby „w trybie pilnym” zniósł zasadę dwutygodniowej kwarantanny, co jest powtarzane przez przedstawicieli linii lotniczej od kilku tygodni. Wg Ryanair, który wnosi do Irlandii 8% całego ruchu lotniczego, postępowanie rządu jest działaniem na szkodę kraju, „bo branża turystyczna ponosi z powodu kwarantanny nieodwracalne straty”.

Rzecznik Ryanair:

– Ta nieskuteczna 14-dniowa kwarantanna poważnie uszkadza podróże lotnicze między Irlandią a Wielką Brytanią. Ryanair znacznie ograniczy loty między Irlandią a Wielką Brytanią w sierpniu i wrześniu, aby odzwierciedlić to stłumione zapotrzebowanie. Oznacza to o 100 000 mniej odwiedzających z Wielkiej Brytanii podróżujących na regionalne lotniska w Cork, Shannon, Knock i Kerry w szczytowych miesiącach sezonu turystycznego. Ta wyjątkowa polityka Irlandii, polegająca na naleganiu na poddanie się podróżnych z krajów europejskich i sąsiadów kwarantannie, z których większość ma niższy wskaźnik przypadków Covid niż Irlandia, szkodzi ożywieniu gospodarki Irlandii i naszej branży turystycznej, powodując długoterminowe szkody w ilości miejsc pracy przy największej stopie zatrudnienia dla tego sektora, a w szczególności chodzi tu o podróżujących w interesach, którym powiedziano, że Irlandia jest zamknięta dla biznesu.

W związku z obowiązującą w kraju 14-dniową kwarantanną po przylocie na wyspę Ryanair anulował 1000 lotów, w sierpniu oraz wrześniu, a klienci linii, mogą wystąpić o zmianę terminu lotu lub ubiegać się o zwrot pieniędzy za dokonaną rezerwację.

Irlandzki rząd oskarżony został również przez Ryanair o hipokryzję, po tym, jak minister spraw zagranicznych Simon Coveney bronił zaplanowanej podróży taoiseacha Micheála Martina do Brukseli na posiedzenie Rady Europejskiej.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Plaga szczurów jest
Posłowie i senatoro