Ryanair oczekuje poprawy koniunktury

Dyrektor Ryanair Eddie Wilson stwierdził, iż należy w tym roku oczekiwać znacznego wzrostu europejskich podróży lotniczych, czyli i takiego samego, spodziewa się też irlandzki przewoźnik.

Niezależnie od obaw, jakie wciąż wywoływać będzie koronawirus, mieszkańcy Europy, wykazują dużą, i to już teraz, aktywność podróżowania, a i zapowiedzi kolejnych państw, iż odchodzić będą od restrykcji, uruchamiają europejczyków, by rozpoczęli rezerwację biletów lotniczych.

Po latach strat, jakie spowodowane były przez uziemienie samolotów, rok 2022 ma być odbiciem dla całego sektora lotniczego, uważa się w Ryanair, więc z miesiąca na miesiąc, powinno być tylko lepiej. Ryanair z zadowoleniem przyjmuje decyzję władz Wielkiej Brytanii, która rezygnuje ze wszystkich covidowych ograniczeń, a i jest pełen nadziei, że po rekomendacji NPHET, tak samo stanie się w Irlandii, ale też w Hiszpanii i innych państwach UE.

Ryanair sugeruje również, że mogą nastąpić istotne zmiany w cenach biletów, a to za sprawą tzw. działań klimatycznych, ale i rosnących kosztów zakupu paliwa lotniczego. Jakby tego było mało, linie lotnicze w Europie, spotkały się z podwyżkami od 10 do 15 procent za wznowienie lotów, co dodatkowo wpływa na zdolności przewozowe, czyli zwiększa też koszt podróży.

W tym roku Ryanair chce powrócić do wskaźnika obciążenia lotów na poziomie 95% i jak podkreśla dyrektor Eddie Wilson, może się to udać. Szef Ryanair zapowiedział także, iż już wkrótce, mieszkańcy Republiki, doczekają się uruchomienia nowych tras, przede wszystkim z Dublina, w tym do Turynu i Wenecji.

*

Punktem zwrotnym w podróżach lotniczych ma być właśnie znoszenie ograniczeń, chociaż w wielu osobach pozostanie niepewność i obawa, a ta wywołana została poprzez działania rządów krajowych, które używały argumentacji, która okazała się pozbawiona podstaw. Wmawiano więc, że szczepionki staną się lekarstwem na Covid, a tak się nie stało, jak i mówiono, że zaszczepienie większości populacji, da efekt odejścia pandemii. To też okazało się stwierdzeniem pozbawionym prawdy, bo zaszczepienie większości, nie przyniosło pozytywnych rezultatów.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister finansów c
Telewizja w służbi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська