Ryanair notuje ogromne straty

Linie lotnicze na całym świecie dotknięte zostały problemami finansowymi z powodu pandemii i uziemienia maszyn na kilka miesięcy, a nie wydaje się, żeby i to półrocze, było możliwością do odbicia się od dna.

Wszystkie linie lotnicze zgłaszają, że ruch pasażerski w grudniu, kiedy zazwyczaj, podróżuje znacznie większa ilość osób, był ułamkiem tego z 2019 roku, więc i tak samo dzieje się u rodzimego irlandzkiego przewoźnika. Ryanair próbował ratować sytuację, wprowadzając ceny promocyjne, ale i to nie przyniosło nadzwyczajnych rezultatów, bo ilość pasażerów na pokładach tej linii była niewielka.

Wg specjalistów w zakresie podróży lotniczych, podróżni obawiają się kilku kwestii, w tym zaskoczenia przez wprowadzenie wyższych poziomów ograniczeń, pełnej blokady i kwarantanny po przybyciu do miejsca docelowego.

Ryanair, co mówi się w komunikatach przewoźnika, spodziewa się, że 2020 rok, był ostatnim z tak gigantycznymi ograniczeniami i wkrótce, sytuacja zacznie się zmieniać, a maszyny w komplecie powrócą na europejskie niebo. Niemniej jednak obecna sytuacja linii nie wygląda na dobrą, ponieważ w grudniu, Ryanairowi udało się przewieźć zaledwie 1,9 mln pasażerów, chociaż rok wcześniej było to 11,2 miliona. Tym samym spadek ruchu pasażerskiego tej linii wyniósł 83%.

Ryanair podał też do wiadomości współczynnik obciążenia lotów, a ich ilość zmniejszyła się do 22% standardowej. Wskaźnik za ostatni miesiąc ubiegłego roku wyniósł więc zaledwie 73%, czyli tylko tyle miejsc zajętych było podczas każdego lotu w grudniu.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Ryanair Holdings plc

Polska-IE: Udostępnij
Brexit odnowił spó
Ciężarna minister
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian