Ryanair nie wznowi lotów. „Ten pomysł jest idiotyczny”

Michael O’Leary komentując niektóre pomysły osób zamieszczających komentarze w mediach społecznościowych, powiedział, że te pomysły „są idiotyczne”.

W opinii pewnej części facebookowo-twitterowych wyjadaczy, Ryanair mógłby ruszyć z przewozami zaraz po zniesieniu pełnej blokady, pozostawiając jednak środkowy rząd foteli pusty, by zapewnić dystans społeczny. To jest możliwe tylko w jednym przypadku, powiedział O’Leary, a tylko wtedy, jeżeli rządy poszczególnych państw, opłacą te miejsca.

W wypowiedzi dla Financial Times dyrektor generalny Ryanair powiedział też, że specyfika samolotów, nie pozwala na zachowanie dystansu społecznego, a i przeszkadza w tym system wentylacji.

Michael O’Leary poinformował też o planie odbudowywania ruchu pasażerskiego w najbliższych miesiącach, a w lipcu linia ma wrócić na 40% tras, by następnie zwiększać tę ilość do 50, 60 i 80 procent we wrześniu, aż do 100% dotychczasowej obsługi, ale dla okresu zimowego. Szef Ryanair dodał również, że o ile zarządzana przez niego linia, miałaby wprowadzić dystans społeczny, czyli pozostawić wolny środkowy rząd foteli, jak zapowiadają to linie Delta i Emirates, to woli, aby maszyny Ryanair, nie latały w ogóle.

Co zastanawiające, Ryanair chce postąpić trochę inaczej, niż linie operujące nawet w naszym rejonie, bo EasyJet zapowiadał niedawno, że zapewniać będzie w swoich maszynach odpowiednie odległości pomiędzy pasażerami, a to oznacza, puste fotele.

Bogdan Feręc

Źr: Financial Times

Polska-IE: Udostępnij...
PFzI: ZAPLANOWANO PO
Sprzedaż testów ci
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish