Ryanair nie chce 14-dniowej kwarantanny dla pasażerów

Ryanair wezwał rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do zmiany decyzji o przymusowej 14-dniowej kwarantannie dla osób, które przybywać będą do tych państw.

Wg irlandzkiej linii lotniczej, nie ma podstaw, by twierdzić, że ten środek bezpieczeństwa jest lepszy od tych, które wprowadzone zostały w innych krajach europejskich i chodzi tu o maseczki na twarzach, kontrolę temperatury podróżnych oraz dystans społeczny. Szef Ryanair Michael O’Leary powiedział:

– Takie środki będą nieskuteczne i niemożliwe do wdrożenia.

W innych państwa Unii Europejskiej rządy odchodzą od tych zasad, wprowadzając „zwykłe” środki bezpieczeństwa, czyli maseczki i dystans.

Michael O’Leary:

– 14-dniowe kwarantanny są nieskuteczne i niemożliwe do wdrożenia. Wymaganie od międzynarodowych podróżnych kwarantanny dopiero po skorzystaniu z usług wielu przewoźników publicznych w celu dotarcia z lotniska do miejsca docelowego nie ma podstaw naukowych ani medycznych. Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować podczas letnich wakacji w maskach na twarz i przestrzegając protokołów związanych z kontrolą temperatury.

Szef Ryanair wezwał równocześnie rządy krajów europejskich, zwłaszcza Irlandii i Wielkiej Brytanii, aby wprowadziły nakaz noszenia maseczek podczas podróży samolotami, pociągami, metrem autobusami i tramwajami, co będzie znacznie bardziej przydatne, niż 14-dniowa kwarantanna osób podróżujących samolotami.

Zaprezentowane stanowisko odzwierciedla zmiany w przepisach wewnętrznych, jakie wprowadza zgodnie z zaleceniami urzędów lotniczych Ryanair, dodał O’Leary.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Jeszcze będzie prze
Uwaga silny wiatr. S
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish